Zavřít reklamu

Dnešní díl našeho pravidelného souhrnu událostí, které se v souvislosti s Applem odehrály v průběhu uplynulého týdne, ponese zejména ve znamení peněz. Apple totiž pokračuje ve snižování svých nákladů, což pocítí i jeho zaměstnanci. Řeč bude také o schválených odměnách pro Tima Cooka a o čtvrtých vývojářských betaverzích jablečných operačních systémů.

Apple snižuje náklady, pocítí to zejména zaměstnanci

Aktuální situace není jednoduchá pro nikoho, velké technologické společnosti včetně Applu nevyjímaje. Cupertinský gigant sice rozhodně nepatří mezi společnosti, které by balancovaly na hraně krachu, i přesto je ale jeho vedení opatrné a snaží se šetřit, kde se dá. Agentura Bloomberg v této souvislosti v týdnu informovala o tom,  že Apple pozastavuje nábor nových zaměstnanců s výjimkou oblasti výzkumu a vývoje. Šetření ale začínají pociťovat také stávající zaměstnanci Applu, kterým firma plánuje nížit četnost bonusů.

Betaverze operačních systémů

Apple v průběhu uplynulého týdne vydal čtvrté vývojářské betaverze svých operačních systémů iOS 16.4, iPadOS 16.4, watchOS 9.4 a macOS 13.3. Jak už to u vývojářských betaverzí bývá, konkrétní informace o tom, jaké novinky zmíněné aktualizace přinesly, nejsou v současné chvíli zatím k dispozici.

Odměny pro Tima Cooka

Agentura Bloomberg v průběhu uplynulého týdne informovala o výročním zasedání akcionářů společnosti Apple. Jednou z věcí, které se na zasedání probíraly, byly také odměny pro ředitele Tima Cooka. Ty by v letošním roce měly za určitých podmínek dosáhnout bezmála 50 milionů dolarů. Zmíněné odměny budou Timu Cookovi vyplaceny v případě, že se firmě podaří naplnit všechny finanční cíle. Základní plat má činit 3 miliony dolarů. Přestože zmíněné částky zní opravdu úctyhodně, ve skutečnosti si Tim Cook po finanční stránce „pohoršil“ – jeho příjmy byly podle dostupných údajů sníženy zhruba o 40 %.

.