Zavřít reklamu

Redaktor deníku The Wall Street Journal Tripp Mickle aktuálně pracuje na knize, která se zaměřuje na poslední dekádu společnosti Apple – tedy období bez Steva Jobse. Řeč v ní přijde na produkty, jako jsou třeba Apple Watch a další, které vzešly ze spolupráce Tima Cooka a Jonyho Ivea. Mezi témata, o kterých bude nová publikace hovořit, bude patřit také postupné zaměření Applu na služby.

Kniha, kterou si pod křídla vezme nakladatelství William Morrow, zatím nenese žádný název, a bude mapovat novodobou historii Applu od roku 2011. Autor knihy v nedávném rozhovoru uvedl, že by jeho dílo mělo zaujmout čtenáře právě epochou, na kterou se zaměřuje, a zdůraznil, že ačkoliv bylo vydáno mnoho knih s tematikou Applu, žádná z nich se nezaobírala jeho nejnovější érou.

„Všichni jsme měli možnost sledovat, jak vypadají produkty, které Apple vydal, ale už neexistuje příležitost vidět, jak tyto produkty vznikly,“ uvedl Mickle.

Jednou z nejznámějších publikací o Applu je životopis Steva Jobse z pera Waltera Isaacsona. Řadu knih napsali také samotní bývalí zaměstnanci či spolupracovníci Applu – příkladem může být třeba Revolution in the Valley od Andyho Hertzfelda, člena někdejšího Macintosh týmu. K sehnání jsou i tituly vyprávějící o jednotlivých osobnostech Applu – o životě a práci Jonyho Ivea pojednává dílo Leandera Kahneyho, který je také autorem knihy o Timu Cookovi.

Apple Tim Cook

Zdroje: 9to5Mac, Axios,

.