Zavřít reklamu

Apple se definitivně rozloučil s kůží. Přišel s novým materiálem, kterému říká FineWoven a při jehož výrobě vzniká o poznání méně uhlíkových emisí. Najdeme ho na krytech pro iPhony 15, na MagSafe peněženkách nebo řemenech k Apple Watch. 

Apple je přece jen trochu domýšlivý. V prvním případě zmiňuje, jak se jeho materiál dokáže blížit kůži, ve druhém, jak je průkopníkem ve využívání recyklovaných materiálů a ve třetím si za to všechno nechá pořád poměrně dobře zaplatit. Na druhou stranu z koupi produktu z FineWoven materiálu můžete mít ten hřejivý pocit na duši, že děláte i něco malého pro naši matičku Zemi. 

FineWoven je nová kůže 

Apple má za cíl snížit dopad na planetu svým počínáním, a proto přestává používat kůži. U krytů bychom to pochopili, tam je použití tohoto luxusního materiálu skutečně neopodstatněné, na druhou stranu kožené řemeny k hodinkám jednoduše patří – nejen kvůli vzhledu, ale i s ohledem na životnost a to, že na ně není člověk alergický. Co s naší pokožkou provede FineWoven, ještě nevíme.

Víme ale, že má lesklý a hebký povrch, a že má být alespoň na omak podobný semiši, tedy kůži upravené broušením na své rubové straně. Má to také být elegantní a odolný keprový materiál, který je z 68 % tvořen recyklovanými materiály.

Kryt z tkaniny FineWoven s MagSafe na iPhony 15 a 15 Pro je k dispozici v morušově rudé, listově zelené, kouřové, tichomořsky modré a černé, přičemž v jakékoli své variantě stojí 1 790 Kč (silikonový kryt vyjde na 1 490 Kč). Stejně stojí i FineWoven peněženka s MagSafe k iPhonu, která je k dispozici také ve stejných barvách. Na krytu jsou stále hliníková tlačítka, která jsou eloxována v barvě krytu. Počítejte ale s tím, že boky krytu jsou plastová. 

Pokud jde o Apple Watch, tak listově zelený, tichomořsky modrý nebo kouřový magnetický tah vás vyjde na 2 790 Kč. Z materiálu FineWoven je k dispozici ještě morušově rudý, žlutohnědý a levandulově modrý řemínek s moderní přezkou za 3 990 Kč. 

.