Zavřít reklamu

Služby, spojené s iCloudem, postihl v průběhu uplynulého týdne rozsáhlý výpadek. Společnost Apple vydala aktualizaci vývojářské betaverze operačního systému iOS 17.4, firmware pro AirPods, a hudební služba Apple Music zahájila mapování historie přehrávání za letošní rok.

Výpadek iCloudu

Zhruba v polovině uplynulého týdne zaznamenaly některé služby od společnosti Apple poměrně velký výpadek. Jednalo se již o třetí výpadek v průběhu čtyř dní, a zasažen byl například web iCloudu, Mail na iCloudu, Apple Pay a další služby. Zhruba hodinu poté, co se internetem začaly masivně šířit stížnosti uživatelů, byl výpadek potvrzen i na System Status Page od Applu, o něco později již ale bylo vše opět v pořádku.

Nový firmware pro AirPods Max

Majitelé bezdrátových sluchátek AirPods Max od Applu se v průběhu uplynulého týdne dočkali nové aktualizace firmwaru. V úterý společnost Apple vydala nový firmware AirPods Max s číselným označením 6A324. Jedná se o vylepšení oproti verzi 6A300, která vyšla v září. Společnost Apple neposkytla k aktualizaci firmwaru žádné podrobné poznámky k vydání. V poznámkách se pouze uvádí, že aktualizace je zaměřena na opravy chyb a obecná vylepšení. Nový firmware se uživatelům instaluje automaticky a není k dispozici žádný mechanismus, který by aktualizaci vynutil ručně. Firmware se nainstaluje sám, pokud jsou sluchátka AirPods připojena k zařízení se systémem iOS nebo macOS.

Aktualizace iOS 17.4 beta 1

Společnost Apple v týdnu rovněž aktualizovala vývojářskou betaverzi svého operačního systému iOS 17.4. Veřejné beta verze se obvykle objevují krátce po vývojářských verzích a účastníci z řad veřejnosti se mohou přihlásit prostřednictvím webových stránek nebo v nativním Nastavení. Změny v iOS 17.4 se týkají řady oblastí, přičemž hlavní jsou změny v App Store, které mají být v souladu se zákonem EU o digitálních trzích. Ke změnám dochází v nativní Hudbě a Podcastech, přibyla například také podpora aplikací pro streamování her a samozřejmě i nové emoji.

Apple Music spouští Replay 2024

Společnost zpřístupnila předplatitelům Apple Music playlist Replay 2024, díky kterému mohou začít sledovat všechny skladby, které letos streamovali. Stejně jako v minulých letech je v tomto playlistu seřazeno celkem 100 skladeb podle toho, kolikrát je uživatelé poslouchali. Do konce roku pak seznam skladeb poskytne uživatelům celkový přehled o jejich hudební historii za celý uplynulý rok. Jakmile si poslechnete dost hudby na to, aby se seznam skladeb vytvořil, najdete ho dole na kartě Pusťte si si v Apple Music v iOS, iPadOS a macOS. V Apple Music pro web je k dispozici také podrobnější verze funkce sledování dat, včetně nejčastěji streamovaných interpretů a alb a statistik podrobného počtu přehrání a poslechnutých hodin.

 

 

.