Zavřít reklamu

Po svátcích se opět vrací náš pravidelný přehled spekulací, které souvisí se společností Apple. Protože je před námi téměř celý další rok, představíme si dnes předpovědi analytika Ming-Chi Kua pro blízkou budoucnost. Řeč bude ale například (opět) také o lokalizačních přívěscích AirTags nebo o funkcích Apple Watch Series 7.

Ming Chi Kuo a budoucnost Applu v roce 2021

Známý analytik Ming Chi Kuo se v souvislosti s počínajícím rokem vyjádřil k tomu, čeho bychom se od Applu mohli letos dočkat. Podle Kuova tvrzení firma letos prakticky s jistotou představí dlouho očekávané lokalizační přívěsky AirTags. V souvislosti s Applem se již nějakou dobu mluví také o brýlích či náhlavní soupravě pro rozšířenou realitu (AR). Kuo v této souvislosti nejprve zastával názor, že se zařízení tohoto typu nedočkáme dříve než v roce 2022. Tuto předpověď ale nedávno přehodnotil s tím, že by Apple mohl se svým AR zařízením přijít již letos, a to nejdříve na podzim. V letošním roce by podle Kua mělo dojít k představení bohatší nabidky počítačů s procesory M1, příchodu iPadu s mini-LED displejem nebo třeba představení druhé generace sluchátek AirPods Pro.

AirTags

Ani v tomto týdnu nebudete ochuzeni o novinky, týkající se zatím nepředstavených lokalizačních přívěsků AirTags. Jako již mnohokrát v minulosti se k nim i tentokrát vyjádřil známý leaker Jon Prosser, který na svém youtubovém kanále nasdílel 3D animaci, pocházející údajně od softwarového inženýra, který si z pochopitelných důvodů přál zůstat v anonymitě. Zmíněná animace se má zobrazovat na iPhonu ve chvíli, kdy dojde k jeho spárování s přívěskem, podobně jako tomu je například v případě bezdrátových sluchátek. O žádné další detaily se ale Prosser v daném příspěvku nepodělil, v jednom ze svých předchozích příspěvků ale uvedl, že příchod přívěsků očekává v letošním roce.

Měření u Apple Watch Series 7

Letos na podzim Apple téměř se stoprocentní jistotou představí novou generaci svých Apple Watch. O tom, jaké funkce a design by měly Apple Watch Series 7 nabídnout, se začalo spekulovat snad již v momentě představení loňského modelu. Podle některých zdrojů by letošní generace Apple Watch mohly nabídnout funkci měření krevního tlaku, která u chytrých hodinek od Applu až dosud chyběla. Zakomponovat tuto funkci do hodinek není zrovna snadné, a výsledky takového měření často nebývají příliš spolehlivé. Měření tlaku měly údajně nabídnout již Apple Watch Series 6, Applu se ale nepodařilo vše potřebné doladit včas. Jedním z faktorů, podporujících teorii o funkci měření krevního tlaku u Apple Watch Series 7, je související patent, který si Apple nechal nedávno zaregistrovat.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.