Zavřít reklamu

Vzhledem k současné situaci bylo jasné, že se žádné konference pro představení nových produktů Applu jen tak nedočkáme. Novinky se tak začaly objevovat dnes, a to bez ohlášení, rovnou aktualizací oficiálního webu. Apple dnes představil nový iPad Pro, aktualizoval specifikace Macu Mini a především pak odhalil nový MacBook Air, na který se nyní podíváme.

Změna, která potěší asi většinu zájemců o tento model je ta, že Apple zlevnil a zlepšil základní konfiguraci. Základní MacBook Air nově stojí 29 990,-, což je oproti předešlé generaci rozdíl tří tisíc korun. I přes to však došlo ke zlepšení specifikace, kdy základní model nabídne 256 GB úložiště, namísto 128 GB. To je pro běžného uživatele asi největší lákadlo nové generace. Všechny konfigurace si můžete prohlédnout na oficiálním webu Applu.

Další velkou změnou je „nová“ klávesnice Magic Keyboard, kterou Apple poprvé použil loni, u 16″ MacBooku Pro. Model Air je tak 2. MacBookem, který tuto inovovanou klávesnici dostal. Očekává se, že se v průběhu roku objeví Magic Keyboard i u nového 13″, resp. 14″ MacBooku Pro. Tato nová klávesnice by měla být mnohem spolehlivější a příjemnější na psaní, než původní typ s tzv. butterfly mechanismem.

Oficiální galerie nového MacBooku Air:

Poslední velkou novinkou je generační obměna procesorů, kdy osmou generaci Core iX čipů nahradila generace desátá. Základní model tak nabídne dvoujádrový procesor i3 o základním taktu 1,1 GHz a TB až 3,2 GHz. Prostředním procesorem je čtyřjádrový čip i5 s takty 1,1/3,5 GHz a na vrcholu stojí i7 s takty 1,2/3,8 GHz. Všechny procesory podporují Hyper Threading a nabídnou tak dvojnásobný počet vláken oproti počtu fyzických jader. Nové procesory obsahují také nové iGPU, které v této generaci doznaly opravdu velkého výkonnostního posunu vpřed. Apple uvádí, že grafický výkon u těchto čipů mezigeneračně poposkočil až o 80%. Procesory jako takové by měly být až dvojnásobně výkonné.

2020 MacBook Air

Apple konkrétní specifikace procesorů neuvádí, pokud se podíváme do databáze čipů z rodiny Ice Lake, totožné procesory zde nenajdeme. Apple tak pravděpodobně využívá nějaké speciální, nezalistované procesory, které pro něj Intel vyrábí na míru. V případě nejméně výkonného čipu specifikace uváděné Applem sedí na čip Core i3 1000G4, u výkonnějších čipů už však shoda není. Ve všech případech by mělo jít o 12W procesory. Jak si novinka povede v praxi uvidíme během nadcházejících dní, nejzajímavější bude sledovat, jestli se Apple uchýlil k vylepšení chladícího systému, který byl u vyšších řad procesorů u předešlé generace nedostatečný.

.