Zavřít reklamu

Po týdnu je tu opět náš pravidelný souhrn spekulací – na tomto místě vám vždy budeme přinášet výběr zpráv z oblasti patentů, analýz, předpovědí, neoficiálních zpráv nebo třeba úniků. Tentokrát bude řeč o vylepšení rozšířené reality v Apple zařízeních, novém designu Maců nebo třeba o Apple Watch Series 7.

Ještě lepší AR

Společnost Apple své aktivity na poli rozšířené reality rozhodně nezanedbává, je proto pochopitelné, že se poslední dobou množí také spekulace, související s tímto tématem. Podle těch nejnovějších by budoucí iPhony – případně jablečný AR headset – mohly disponovat funkcí, díky které by využívaly světlo z displeje ke sledování pohybu prakticky jakéhokoliv povrchu. Zmíněný systém by měl za pomoci paprsků světla určit polohu a orientaci skenovaného objektu a následně také monitorovat jeho případný pohyb. O tom, že si společnost Apple pohrává s myšlenkou na tento systém, svědčí nedávno podaný patent, který ukazuje využití tohoto principu u AR / VR headsetu.

Nový design Maců v příštím roce

Hardware od společnosti Apple si v poslední době víceméně udržuje svůj typický design a s novými generacemi dochází spíše k minimálním změnám po stránce vzhledu. Známý analytik Ming-Chi Kuo ale minulý týden uvedl, že bychom se již v příštím roce mohli ze strany Applu dočkat výraznějších změn zejména u designu počítačů. Zásluhu by na tom měly mít především čipy Apple Silicon, které umožňují změnu uvnitř i vně počítačů – podle Kua by mohlo dojít například ke ztenčení. Kuo v této souvislosti dále uvedl, že by Apple své novinky z oblasti počítačů mohl představit ve druhé polovině příštího roku.

Změna u Apple Watch Series 7

Ming Chi-Kuo se v průběhu minulého týdne vyjádřil také k příští generaci Apple Watch. V souvislosti s chytrými hodinkami od Applu se o změně designu hovořilo v minulosti již několikrát, nikdy ale nedošlo k příliš výrazným změnám. Kuo zastává názor, že bychom se většího designového přepracování mohli dočkat s příchodem Apple Watch Series 7. Mělo by dojít k podstatnému zúžení rámečků okolo displeje, zavedení ještě tenčího designu a nahrazení fyzického postranního tlačítka haptickou verzí. Senzory, které se nachází na spodní straně hodinek, by podle Kua měly získat nové funkce, mluví se například o měření hladiny krevního cukru.

.