Zavřít reklamu

Ohledně streamovací služby Apple TV+ se každou chvíli objevují nové a nové zprávy. Abyste o žádnou z nich nepřišli, ale abychom vás také každý den nezahlcovali zprávami tohoto typu, budeme vám nárazově přinášet souhrn všeho, co se v této oblasti v uplynulých dnech a týdnech událo.

Reální vs. „gratis“ předplatitelé

Relativní neznámou je u služby Apple TV+ počet platících předplatitelů. Počet uživatelů jako takových odhadují analytici na 33,6 milionu. Firma při posledním vyhlašování svých finančních výsledků nesdělila žádné bližší podrobnosti, zájem ji ale podle slov jejích představitelů velmi příjemně překvapil. Weby The Hollywood Reporter a Variety hovoří o přílivu milionů sledujících v průběhu prvních tří dnů. Tomuto číslu se dá uvěřit celkem lehko, je ale potřeba vzít v úvahu, že významnou část tohoto počtu tvoří uživatelé, kteří si aktivovali roční bezplatné využívání této služby jako bonus k některému z nově zakoupených produktů od Applu.

Dokument o Beastie Boys

V nabídce Apple TV+ by se v budoucnu měl mimo jiné objevit také dokumentární snímek o kultovní kapele Beastie Boys. Svou premiéru si film odehraje v IMAX kinech 3. dubna a 24. dubna pak zamíří k předplatitelům streamovací služby Apple TV+. Snímek podle slov svých tvůrců vypráví o čtyřicetiletém přátelství a spolupráci členů kapely. Produkce snímku se ujal dlouholetý přítel skupiny Spike Jonez, který příležitost k natočení tohoto dokumentu pokládá podle svých slov za nesmírnou čest.

Podcasty o Apple TV+

Společnost Apple podle posledních zpráv zvažuje zprovoznění vlastního podcastu, zaměřeného na seriály a filmy v nabídce služby Apple TV+. Podcasty by primárně měly sloužit k propagaci obsahu streamovací služby společnosti Apple. Cupertinská firma se rozhodla způsob zveřejňování obsahu na Apple TV+ pojmout jinak než třeba Netflix nebo nová Disney+. Pořadů je zatím v nabídce spíše poskrovnu a Apple dává přednost postupnému uvolňování jednotlivých dílů svých seriálů. Ty se ale setkaly zatím s převážně pozitivní odezvou a The Morning Show již získala několik nominací i jedno ocenění.

Dokument Boys State

Dokumentární snímek Boys State, který si na filmovém festivalu Sundance vysloužil potlesk ve stoje, nejspíš také zamíří na Apple TV+. Politicky laděný film totiž vyvolal nadšení také v Applu, a firma se rozhodla odkoupit vysílací práva. Dokument vypráví o netradičním experimentu, v jehož rámci se tisícovka sedmnáctiletých chlapců z Texasu dala dohromady, aby vytvořila model vlády. Věci ale nešly tak hladce, jak by se předpokládalo, a vláda se musela potýkat se všemi skandály a dramaty, kterým čelí i skutečná vládní představitelé.

Boys State Dokument

 Nové posily

Společnost Apple investuje do své streamovací služby nejen po programové stránce, ale také po stránce technické. Nově do technického týmu služby Apple TV+ přibyl Ruslan Meshenberg, jeden z předních inženýrů Netflixu. Apple se chce angažováním zkušených odborníků ujistit, že se jeho služby nebudou potýkat prakticky s žádnými technickými problémy. Meshenberg, který měl v Netflixu na starost vytvoření rychlejší, konzistentnější služby, nastoupil do Applu tento týden. Pětiletou smlouvu se společností Apple nedávno podepsal také Richard Plepler. Pokud vám toto jméno připadá povědomé, vězte, že se jedná o bývalého ředitele společnosti HBO.

NFL Sunday Ticket

Podle posledních zpráv to vypadá, že se Apple snaží rozšířit různorodost obsahu své služby Apple TV+. V budoucnu by tak do její nabídky mohl přibýt také NFL Sunday Ticket – platforma, přinášející přímé přenosy ze sportovních zápasů. Práva k vysílání NFL Sunday Ticket má v současné chvíli služba DirecTV, platnost příslušné dohody ale v tomto roce vyprší. Již delší dobu se proslýchá, že spolu Tim Cook a komisař NFL Roger Goodell opakovaně jednali. Otázkou je, zda v případě realizace bude Apple poskytovat přístup k přímým přenosům tohoto typu uživatelům ve všech regionech.

Seriál Physical

Apple také podle dostupných zpráv vyjednává o odkoupení nového seriálu Physical pro svou streamovací službu. Děj seriálu se odehrává v osmdesátých letech v jižní Kalifornii a jeho ústředním tématem je aerobik, který byl v té době skutečným fenoménem. V hlavní roli seriálu by se měla objevit Rose Byrne, producentkami jsou Annie Weisman a Alexandra Cunningham. Seriál vznikl pod křídly společností Fabrication a Tomorrow Studios, jeho odkoupení ale Apple zatím oficiálně nepotvrdil.

Hudební komedie s Cecily Strong

Další zprávy hovoří o údajných přípravách na podepsání smlouvy s tvůrci populárního animáku „Já, padouch“. Ti by měli pro službu Apple TV+ produkovat hudební komedii, v jejíž hlavní roli by se měla objevit Cecily Strong. Komedie Cinco Paula a Kena Dauria zatím nemá oficiální název, podle magazínu Variety by se její děj měl odehrávat v kouzelném městě zvaném Schmigadoon. V něm se víceméně náhodou ocitá i manželský pár, který si původně chtěl prostřednictvím dovolené vyřešit svou krizi. Jedinou cestou, jak se dostat z města kde se každý chová jako protagonista z muzikálu ze čtyřicátých let, je pravá láska.

Apple TV+ logo cerne

Zdroje: 9to5Mac [1, 2, 3, ], Cordcutternews, MacRumors, Cult of Mac, Apple Insider [1, 2]

.