Zavřít reklamu

Společnost LG tento týden prostřednictvím oficiální tiskové zprávy oznámila, že se majitelé vybraných modelů jejích chytrých televizorů již brzy dočkají aplikace Apple TV. Zatím se jedná o modely z roku 2019, podpory se ale pochopitelně dočkají také letošní modely. Aplikace Apple TV se v tuto chvíli dočkají zákazníci ve Spojených státech a dalších více než osmdesáti zemí světa.

O svých plánech na letošní zavedení aplikace Apple TV u svých televizorů informovala společnost LG již počátkem tohoto roku na veletrhu CES. V té době ale ještě nespecifikovala časový rámec, ve kterém by se spotřebitelé mohli aplikace na svých televizorech dočkat.

LG ve své tiskové zprávě uvádí, že uživatelé mohou aplikaci Apple TV spustit prostřednictvím LG Home Launcheru. V aplikaci pak mohou například aktivovat předplatné streamovací služby  TV+ a sledovat její obsah. Aplikace Apple TV se (prozatím) dočkaly loňské modely chytrých televizorů LG produktové řady OLED a NanoCell (série SM9X a SM8X). Koncem tohoto měsíce se pak aplikace dočkají také UHD modely série UM7X a UM6X. Konkrétní modely z roku 2018, které se aplikace Apple TV dočkají v průběhu tohoto roku, LG ve své tiskové zprávě nijak nespecifikuje. Ze zprávy bohužel nevyplývá ani to, v kterých konkrétních zemích bude aplikace Apple TV prostřednictvím aktualizace softwaru televizorů LG uvedena.

lg tv airplay2

Zdroj: LG

.