Zavřít reklamu

Zakládáte firmu a nevíte, jakým způsobem se budete domlouvat? Nezařídila si vaše vzdělávací instituce žádné speciální předplatné pro spolupráci a vás při plnění referátů nebaví vše pořád řešit na Messengeru? Nejpříhodnější by bezesporu bylo setkat se na kávě a projekt dokončit osobně, avšak každý, kdo poslední rok nežil mimo civilizaci, moc dobře ví, že se setkávání většího počtu lidí prozatím jeví jako nereálné. Pro usnadnění spolupráce se však najde nepřeberné množství nástrojů. Na ty, co jsou plnohodnotně nebo alespoň v použitelné verzi zdarma, se zaměříme v dnešním článku.

Slack

Pokud hledáte všestranný komunikátor pro firemní spolupráci, pak by mezi adepty neměla chybět aplikace Slack. Jeho největším benefitem je multiplatformnost, použít jej můžete kromě iPhonu a iPadu i na Androidu a ve webovém prohlížeč. To znamená, že i takoví lidé, kteří v jablečném světě nežijí, s vámi tedy mohou pracovat. Aby byla spolupráce ve Slacku jednodušší, lze do jednotlivých konverzací v týmech přidávat témata, ke kterým se ostatní mohou nejen vyjadřovat, ale i posílat soubory nebo přidávat a zaškrtávat hotové úkoly. Slack umožňuje jednak skupinové chaty a hovory, zároveň ale můžete napsat či zavolat každému z vašeho týmu zvlášť. Posledním bonusem, který rozhodně potěší, je propojitelnost se službami jako jsou Google Drive, Dropbox nebo Twitter.

Na stránky Slack.com se přesunete pomocí tohoto odkazu

Aplikaci Slack pro iOS nainstalujete bezplatně zde

Trello

Trendem ve školách, ale i firmách je utvořit si nástěnku, na kterou můžete přidávat úkoly s jejich termíny splatnosti, a na které můžete označovat hotové úlohy. Ve virtuálním světě tyto úkony obstaráte s aplikací Trello, která je dostupná jak pro telefon a tablet, tak i prostřednictvím webového rozhraní. Díky notifikacím o přidání a nutnosti dokončení jednotlivých úloh zůstanete vy i vaši kolegové v obrazu kdykoli, nástěnku tedy budou mít všichni prakticky neustále na očích. Všechny vyjmenované funkce jsou k dispozici zdarma, pro některé prémiové si budete muset připravit 129 Kč na měsíc nebo 1170 Kč na rok.

Na stránky Trello.com přejdete za pomoci tohoto odkazu

Aplikaci Trello pro iOS nainstalujete zde

Google Office

Osobně si myslím, že je zcela zbytečné zdlouhavě představovat funkce Dokumentů, Tabulek a Prezentací od Googlu. Přestože se jedná o nejméně obsáhlý kancelářský balíček co se funkcí týče, většině nenáročným až středně náročným uživatelům bude dostačovat. Vzhledem k tomu, že všechny aplikace fungují v běžných webových prohlížečích, a pro mobilní platformy jsou v aplikačních obchodech App Store a Google Play k dispozici aplikace ke stažení, tak je dostupnost na všech rozšířených systémech zaručena. Google Office patří z hlediska spolupráce k tomu nejlepšímu, co je na trhu možné najít – vše totiž funguje zdarma, navíc k přístupu k souborům nepotřebujete vlastnit Google účet.

Aplikaci Google Dokumenty nainstalujete zde

Aplikaci Google Tabulky nainstalujete zde

Aplikaci Google Prezentace stáhnete bezplatně zde

Jitsi Meet

V situaci, kdy se potřebujete spojit s vašim týmem a něco mu odprezentovat, tak je vhodné použít jeden z dostupných online softwarů – hodit by se mohl Jitsi Meet. Ten je postavený na open-source vývoji a za jeho neomezené využívání nezaplatíte ani korunu. Umožňuje vytváření schůzek s neomezeným počtem účastníků a dobrou zprávou je, že se k nim mohou připojovat i takoví jedinci, kteří v Jitsi Meet nejsou zaregistrovaní. Hovory jsou poměrně kvalitní, kromě toho aplikace podporuje i sdílení obrazovky, což se hodí při prezentování projektů či plánů. Jako všechny programy, které jsme zmiňovali, můžete i Jitsi spustit na iPhonu, iPadu a v libovolném prohlížeči.

Na stránky Jitsi Meetu se přesunete pomocí tohoto odkazu

Aplikaci Jitsi Meet nainstalujete zde

.