Zavřít reklamu

Mohlo by se zdát, že rozruch kolem audio komunikační platformy Clubhouse utichl skoro stejně rychle jako začal. Podle některých odborníků je částečně na vině to, že se stále ještě nepodařilo přivést Clubhouse i na smartphony s Androidem. Tohoto zpoždění se snaží využít jiné společnosti včetně Facebooku, které pro Clubhouse chystají konkurenci. Kromě toho bude řeč také o nových chytrých hodinkách od společnosti OnePlus a o nové funkci v rámci platformy Slack.

OnePlus představil konkurenci pro Apple Watch

Společnost OnePlus představila své první chytré hodinky. Hodinky, které mají konkurovat Apple Watch, jsou vybavené kruhovým ciferníkem, jejich baterie slibuje dva týdny výdrže na jedno nabití a příjemná je také jejich cena, která v přepočtu činí zhruba 3500 korun. Chytré hodinky OnePlus Watch se v řadě klíčových funkcí nechaly viditelně inspirovat svou konkurencí od Applu. Nabízí například možnost výměny sportovních řemínků, funkci monitoringu hladiny kyslíku v krvi, nebo třeba možnost sledování více než stovky různých druhů cvičení a fyzické aktivity. Kromě toho si uživatelé budou moci zvolit mezi více než padesátkou různých ciferníků nebo využít nativní dechové cvičení. Chytré hodinky OnePlus Watch jsou rovněž vybavené integrovanou GPS, funkcí pro sledování srdečního tepu spolu s možností detekce úrovně stresu, sledováním spánku a dalšími. OnePlus Watch jsou opatřené odolným safírovým sklíčkem a běží na nich speciálně upravený operační systém s názvem RTOS, který nabízí kompatibilitu s Androidem. Kompatibility s operačním systémem iOS by se uživatelé měli dočkat ještě v průběhu letošního jara. Hodinky OnePlus Watch budou k dispozici pouze ve variantě s Wi-Fi konektivitou a nebude možné na ně nainstalovat aplikace třetích stran.

Soukromé zprávy na Slacku

Provozovatelé Slacku se se svými plány na spuštění funkce, díky které mohou uživatelé odesílat soukromé zprávy i lidem mimo jejich Slack komunitu, pochlubili již loni v říjnu. Nyní jsme se jí konečně dočkali a získala název Slack Connect DM. Funkce má usnadnit práci a komunikaci zejména firmám, které musí často jednat s partnery či klienty mimo svůj prostor na Slacku, funkci ale samozřejmě bude moci využít kdokoliv i k soukromým účelům. Slack Connect DM vzniklo díky spolupráci platforem Slack a Connect, zasílání zpráv bude fungovat na principu sdílení speciálního odkazu pro zahájení konverzace mezi oběma uživateli. V některých případech se může stát, že konverzace bude zahájena až po schválení ze strany adminů Slacku – záleží na nastavení u jednotlivých účtů. Pro uživatele placené verze Slacku budou soukromé zprávy k dispozici již dnes, v dohledné době by se funkce měla rozšířit i mezi ty, kteří používají bezplatnou verzi Slacku.

Slack DM

Facebook chystá konkurenci pro Clubhouse

To, že majitelé smartphonů s operačním systémem Android stále ještě nemají možnost Clubhouse využívat, skvěle hraje do karet potenciální konkurenci, včetně Facebooku. Ten začal pracovat na vlastní platformě, která by měla konkurovat právě populárnímu Clubhousu. Zuckerbergova společnost oznámila svůj záměr vybudovat konkurenci pro Clubhouse již letos v únoru, teprve nyní se ale dostaly na světlo screenshoty z příslušné aplikace, která je stále ještě ve stádiu vývoje. Snímky obrazovky ukazují, že se budoucí komunikační platforma od Facebooku bude Clubhousu náramně podobat, především tedy vizuálně. Podle všeho ale nejspíš nepůjde o samostatnou aplikaci – do místností bude jednoduše možné přejít přímo z aplikace Facebook.

.