Zavřít reklamu

Sekce propagace služby Apple Music získala nového ředitele. Je jím Brian Bumbery, který na této pozici nahradil Jimmyho Iovinea. Iovine přešel na post konzultanta jablečné streamovací služby.

Brianu Bumberymu není oblast hudebního průmyslu vůbec cizí. Působil například ve společnosti Warner Bros., kde spolupracoval se zvučnými jmény, jako je Metallica, Green Day, Chris Cornell nebo Madonna. Před svým nástupem k Warner Bros. byl Brian Burbery partnerem nezávislé PR společnosti Score Press. I zde se setkával se slavnými hudebními interprety.

V roce 2011 založil Bumbery vlastní společnost BB Gun Press. V jejím čele v současné době stojí Bumberyho bývalý kolega z Warner Bros. Luke Burland. Bumberyho příchod do čela sekce propagace Apple Music není jedinou změnou, která se u této služby v poslední době odehrála. V dubnu letošního roku byl ředitelem Apple Music jmenován Oliver Schusser. Ten původně v Applu pracoval například u iTunes, iBooks, nebo u služby Podcasty.

V průběhu letošního léta se službě Apple Music podařilo dosáhnout pozice nejoblíbenější placené streamovací hudební služby ve Spojených státech – alespoň podle zpráv serveru Digital Music News. Pokud by tato informace byla pravdivá, bylo by to vůbec poprvé, co se jablečné společnosti podařilo porazit na této pozici konkurenční Spotify – jiné zdroje ale naopak hovoří o tom, že Apple Music se ještě několik měsíců porazit Spotify nepodaří. Nedávno se na Twitteru objevila zpráva, že se Apple Music podařilo překonat hranici 40 milionů platících posluchačů. Zpráva přišla jen pár týdnů poté, co Eddy Cue veřejně oznámil, že počet platících posluchačů činí 38 milionů.

Zdroj: iDownloadBlog

.