Zavřít reklamu

Právě dnes se začal prodávat iPhone SE 3. generace, tedy první letošní iPhone, který společnost Apple představila. Svým vzhledem jasně odkazuje k iPhonu 8 (2017) potažmo iPhonu SE 2. generace (2020). Podívejte se na obsah balení a příjemné hvězdně bílé provedení, kterým společnost nahradila bílou barevnou variantu. 

Pořád je to ten stejný oblíbený design. Můžete ho nenávidět, stejně tak ale i milovat. Čelní straně se tedy snaží dominovat 4,7“ displej s tlačítkem plochy s integrovaným Touch ID. Rámečky jsou hliníkové, záda skleněná, aby šlo zařízení bezdrátově nabíjet. Podpora technologie MagSafe se nekoná.

Novinku můžete sehnat ve třech barevných variantách. Temně inkoustové, hvězdně bílé a (PRODUCT)RED červené. Model SE 2. generace byl černý, bílý, nebo také (PRODUCT)RED červený, to ale v mírně jiném odstínu. iPhone 8 byl ještě stříbrný, vesmírně šedý nebo zlatý. Barva je tedy prakticky to, čím od sebe tyto tři generace telefonu odlišíte. Hvězdně bílá je ale velice pěkná. Rámečky jsou mírně krémové, záda čistě bílá jako sníh. Může to vypadat poněkud nekonzistentně (zejména s ohledem na proužky odstínění antény), ale ve finále to vytváří příjemný výsledek, na který se skutečně pěkně dívá.

 

Design balení je samozřejmě poplatný všem novějším iPhonům, kdy na horní straně vidíte vyobrazený iPhone s jeho novou tapetou, a to i když je po jeho aktivaci nastavena ta z iOS 15, nainstalovaný je přitom iOS 15.4. Spodní strana obsahuje popis a také dva proužky, které je třeba před otevřením odtrhnout.

Zařízení je pak v balení uloženo zády vzhůru, přičemž jej z obou stran kryje fólie. Ta na displeji obsahuje i popisy tlačítek. Obsah balení pak nedává příliš prostoru k překvapení. Najdete zde USB-C na Lightning kabel, nástroj na vysunutí šuplíku pro SIM, brožuru a jednu nálepku s logem společnosti. Vše je obsaženo v papírové obálce, kterou, kdyby chtěl Apple ještě více šetřit, by ostatně mohl klidně odstranit. Stejně tak samotné brožury, jejichž informace by mohla nést sama krabička. Takže máme vybaleno a jdeme testovat. Brzy se můžete těšit na první dojmy z iPhonu SE 3. generace a následně i na recenzi.

Nový iPhone SE 3. generace můžete zakoupit například zde

.