Zavřít reklamu

Březen patří mezi to období, kdy Apple poslední roky představuje nové barevné varianty svých iPhonů. Letos tomu není jinak, i když přece jen v určitém ohledu ano. Novou barevnou variantu iPhonu nepředstavil v rámci své jarní Keynote a nedostává ji model Pro, ale jen základní iPhone 14. 

Hojně se spekulovalo o tom, jakou barvu Apple svým novým iPhonům nakonec dá. S ohledem na minulé roky se hovořilo spíše o zelené, ale předchozí úniky jasně zmiňovaly žlutou. Nakonec je to tedy druhá zmíněná a iPhone 14 si tak budete moci nově pořídit i řečené žluté barevné variantě. Modely iPhonů 14 Pro mají smůlu, u těch se nic nemění a jsou tedy k dispozici v jen v původní čtveřici barev, a to temně fialové, zlaté, stříbrné a vesmírně černé.

Žlutá u iPhonů 14 a 14 Plus rozšiřuje už tak bohaté barevné varianty, mezi které patří modrá, fialová, temně inkoustová, hvězdně bílá a (PRODUCT RED) červená. Předobjednávky žlutého modelu začínají 10. března ve 14:00, do prodeje vstupuje od 14. března. Na cenu nová barevná verze nemá žádný vliv, takže žlutý iPhone 14 pořád startuje na částce 26 490 Kč a žlutý iPhone 14 Plus na 29 990 Kč.

Proč jen základní model? 

Když Apple v září 2022 představil celou řadu iPhonů 14, tak si veškerou slávu uzmuly verze Pro. Mohl za to nejen jejich nový 48MPx fotoaparát, ale především prvek Dynamic Island, který u nich nahradil výřez v displeji. Jenže základní iPhony přinesly tolik málo novinek, že se setkaly s poměrně oprávněnou kritikou. Navíc se prodávají opravdu špatně, tedy alespoň v porovnání s iPhony 14 Pro, kdy je jasným propadákem zejména větší Plus model.

Nová barva by tak mohla přilákat několik nových zákazníků, kteří dosud váhali a z dostupné barevné palety si nemohli úplně vybrat. Podpořit modely Pro pak Apple pravděpodobně nepotřebuje, protože po jejich fatálním nedostatku z předvánočního období má společnost pořád plné ruce práce zásobit trh jejich klasickými verzemi, natož si přidělávat práci ještě s novou barevnou variantou. Navíc jako jistou alternativu žluté lze brát u řady Pro právě zlatou verzi.

Rozšíření satelitní SOS komunikace 

Apple v tiskové zprávě k vydání žlutého iPhonu 14 jen rekapituluje známé specifikace, potvrzuje ale i jednu novou informaci. Právě iPhony 14 a 14 Pro přišly se satelitní SOS komunikací, která se pomalu ale jistě rozšiřuje na další trhy. Po původní USA a Kanadě přišla Francie, Německo, Irsko a Spojené království, kdy do konce měsíce března má být funkce dostupná i na území Rakouska, Belgie, Itálie, Lucemburska, Nizozemska a Portugalska. Snad se jednou dočkáme i my. 

.