Zavřít reklamu

Únikové a šifrovací hry se mezi lidmi těší velké popularitě. V současné chvíli ale není možné si je zahrát s přáteli v jejich tradiční podobě. Naštěstí existují i jejich online verze – a my vám v našem dnešním článku představíme hned pět webů, na kterých si můžete online únikovky vyzkoušet. Pokusili jsme se pro vás vybrat takové hry, které vás finančně nezruinují – některé jsou zdarma, u jiných pak zaplatíte pár stovek.

Dopis bez adresy

Online šifrovací hra Dopis bez adresy je vhodná jak pro dospělé, tak i pro starší děti. Můžete ji hrát sami, nejlépe si ji ale užijete v týmu, kdy bude každý z členů využívat svých znalostí a schopností. Kromě dovedností vám pro tuto hru bude stačit jen tužka a papír, výhodou je tiskárna (postačí černobílá).

Hru Dopis bez adresy si můžete zdarma zahrát zde.

Online únikovky na Exitgames

Na webu Exitgames najdete hned několik únikovek s různou tématikou, přičemž nechybí ani aktuální námět epidemie. Hry jsou sice placené, zážitek je ale kvalitní a za své peníze dostanete opravdu prvotřídní zábavu, napětí, i dokonalé procvičení pro vaše mozkové buňky. Většina her je zde určená jen jednomu týmu. Cena je 359 korun.

Online únikovky si můžete prohlédnout zde.

Příběh začíná

Hra s názvem Příběh začíná je předehrou k trilogii Biohazard. Zahrát si ji můžete zdarma a stejně jako u výše zmíněného Dopisu bez adresy je předmětem hry tajemná obálka, která vám byla doručena pod dveře. V online šifrovačce se měníte reportéra, který musí po jednotlivých hádankách dojít k cíli. Hra je vhodná spíše pro týmy.

Hru Příběh začíná si můžete objednat zde.

Dnem

V letošním roce se šifrovací hra Dnem koná také online. Registrace je zdarma. Cestovat po Brně budete i letos, tentokrát však z tepla domova prstem po mapě. Šifrovačka je určena týmům mladších i starších hráčů, start celé hry je naplánovaný na 19. květen, na hru ale tentokrát budete mít celý rok. Kompletní kalendář šifrovaček najdete zde.

Dnem

K šifrovací hře Dnem se můžete zaregistrovat zde.

Poznej baroko

Hra Poznej baroko je věnovaná nejen milovníkům historie. Jedná se o další povedený (a bezplatný) kousek od expertů z Cryptomanie, který vás provede fascinující érou baroka i s jeho architekturou, uměním všeho druhu, hudbou a literaturou. Ke hře budete potřebovat vlastní schopnosti, dostatek energie a tiskárnu, na které si vytisknete herní brožuru.

Hru Poznej baroko si můžete zahrát zde.

.