Zavřít reklamu

Řada uživatelů při své práci na Macu využívá tabulky všeho druhu, a to pro nejrůznější účely – výpočty, záznam dat, nebo třeba správa financí či databází. Pokud i vy patříte mezi ty, kteří na Macu často pracují s tabulkami, a zároveň jste ještě nenašli ideální nástroj, který by vám v tomto směru posloužil, můžete se nechat inspirovat naším dnešním výběrem.

Microsoft Excel

Aplikace Excel z dílny společnosti Microsoft je klasikou mezi softwarem pro práci s tabulkami. Nabízí možnost tvorby, prohlížení, ukládání i sdílení tabulek, je multiplatformní, a umožňuje pokročilé úpravy, konverzi, provádění analýz a spoustu dalšího. Kromě tabulek jako takových nabízí MS Excel samozřejmě také práci s grafy a dalšími podobnými prvky.

Aplikaci Microsoft Excel stáhnete zde.

Tabulky Google

Tabulky Google jsou multiplatformním nástrojem, který můžete na svých ostatních Apple zařízeních (iPhone, iPad) používat v podobě aplikace, zatímco na Macu v online verzi. Obrovskou výhodou Tabulek Google je – stejně jako u ostatních kancelářských nástrojů od Googlu – jejich bezplatnost a dostupnost prakticky odkudkoliv. Kromě tradičních i pokročilých nástrojů pro tvorbu, správu a úpravu tabulek nabízí Tabulky Google například možnost spolupráce v reálném čase, offline režim, pokročilé možnosti sdílení, podporu šablon a mnoho dalšího.

Tabulky Google můžete online využít zde.

Seatable

Dalším skvělým online nástrojem, který vám pomůže s tvorbou a správou tabulek, je Seatable. Seatable je určen spíše pro týmovou spolupráci, a dokáže si poradit se všemi možnými typy dat. Nabízí jednoduché ovládání v přehledném uživatelském rozhraní, podporu šablon, možnost tvorby databází nebo třeba možnost spolupráce v reálném čase.

Seatable můžete online využít zde.

Libre Office

Mezi oblíbené bezplatné kancelářské balíčky patří i Libre Office, který rovněž nabízí vlastní aplikaci pro práci s tabulkami s názvem Libre Office Calc. Toto řešení je vhodné spíše pro jednotlivce než pro spolupracující kolektivy. Nabízí bohatou škálu nástrojů pro práci s tabulkami a daty, a může se pochlubit jednoduchým, skvěle přehledným uživatelským rozhraním. Samozřejmostí je také podpora šablon a nejrůznějších rozšíření.

Libre Office Calc

Balíček Libre Office stáhnete zde.

Numbers

Pokud se vám pro účely práce s tabulkami nechce stahovat další aplikace nebo nechcete používat online nástroje, můžete bez obav vyzkoušet nativní Numbers. Tato aplikace pochází přímo z dílny společnosti Apple a je součástí operačního systému macOS, a nabízí vše, co od tabulkového softwaru požadujete – nástroje a funkce pro tvorbu, správu a úpravu tabulek, podporu spolupráce a šablon a mnoho dalšího. Pokud nevíte, odkud se při práci v Numbers odrazit, můžete vyzkoušet náš seriál o nativních aplikacích Applu.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.