Zavřít reklamu

Jste fanoušci žánru taktických strategií, ale máte už dohrány všechny myslitelné díly série X-COM? Pak je naše dnešní hra jako stvořená pro vás. Ve hře Phoenix Point totiž popustil uzdu své kreativity tvůrce původního X-COMu, herního designéra Juliana Gollopa. Ten svou poslední hru zamýšlel jako další logický krok v přirozené evoluci žánru. Jak moc se ale od legendární série liší?

V množství věcí byste Phoenix Point od série X-COM diferenciovali jen těžko. Příběh sice vypráví o tajné vojenské organizaci, která podniká výpravy do vesmíru, stejně ale nakonec končí na rozkouskovaných herních polích, kde si mariňáci vyřizují účty s podivně vypadajícími a ze začátku hry o mnoho silnějšími mutanty. Ti jsou v tomto případě zmutování obyvatelé planety, kteří se stali obětí viru ukrytého v polárních čepičkách Země, aneb další nehezká vizitka pro klimatickou krizi.

Namísto už rigidního bojového systému série X-COM nabízí Phoenix Point svou vlastní verzi. Ta se již neomezuje na pouhé dvě akce v každém tahu. Dovoluje vám využívat až čtyři akční body, jež přitom můžete utratit v jakémkoliv pořadí. Tím hra hráčům otevírá zcela nové možnosti ve vedení taktických bojů, kdy můžete své jednotky skvěle mikromanažovat. Jednotlivým vojákům můžete dokonce i přikazovat, na jaké části těla nepřátel mají mířit. Dle reakcí herních kritiků sice hra některé z těchto aspektů nezpracovala úplně perfektně, pokud se ale poohlížíte po osvěžující taktické strategii, Phoenix Point by mohl vaši žízeň uhasit.

  • Vývojář: Snapshot Games Inc
  • Čeština: Ne
  • Cena: 12,49 euro
  • Platforma: macOS, Windows, Playstation 4, Xbox One
  • Minimální požadavky na macOS: macOS 10.13 nebo novější, procesor Intel Core i3, 8 GB operační paměti, grafická karta AMD Radeon Pro 560 nebo výkonnější, 30 GB volného místa na disku

 Hru Phoenix Point můžete zakoupit zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více