Zavřít reklamu

Většina z dnešních velkých her trpí neduhem příliš snadné obtížnosti. Vývojáři přímočarost svých titulů dokážou poté skrývat za různými stupni obtížnosti, tam ovšem většinou jde jen o změnu několika parametrů, jež existují napříč celou hratelností. Pro fanoušky obtížných her pak existují projekty, které mají vysokou obtížnost zahrnout již ve svém herním designu. Jako velké hádanky se tváří například celý žánr rogueliků a roguelitů. Vývojáři z Lost Pilgrims Studio na to však jdou se svou novinkou trochu jinak.

Hra Vagrus: The Riven Realms by se dala nejlépe popsat jako převod klasického stolního RPG do digitální podoby. Její kořeny také v takových hrách opravdu leží. Svět Vagrusu je však extrémně nehostinný – post-apokalyptická pustina, která vám nedá nic zdarma a bude si pro vás připravovat jedno nebezpečí za druhých. Vaše postava je přitom majitelem karavanu, který se nehostinnou krajinou vydává obchodovat a plnit zadané úkoly. Hlavním těžištěm hry je přitom právě obchodování a obecně starání se o váš karavan, zboží a pracovníky, s nichž se čas od času stanou i spolubojovníci.

Bojování Vagrus moc nenabízí. Když už ale vás napadne banda monster, můžete se těšit na tahový systém, které nejvíce připomíná starý dobrý Darkest Dungeon. Při zvláštních příležitostech hra nabízí i druhý soubojový systém, který hru promění v real-timovou strategii. Pokud vás hra zaujala, nejste si ale jistí tím, jak moc obtížná by pro vás byla, vývojáři právě z tohoto důvodu nabízí i speciální progolog, který si můžete stáhnout zcela zdarma.

  • Vývojář: Lost Pilgris Studios
  • Čeština: Ne
  • Cena: 24,64 euro
  • Platforma: macOS, Windows, Nintendo Switch
  • Minimální požadavky na macOS: macOS 10.19 nebo novější, procesor Intel na frekvenci 2 GHz, 4 GB operační paměti, grafická karta s podporou DirectX 9.0c, 5 GB volného místa na disku

 Hru Vagrus: The Riven Realms můžete zakoupit zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více