Zavřít reklamu

V tomto týdnu jsme se po dlouhém čekání dočkali představení nové generace jablečných telefonů. Úterní keynote tak byla bezesporu tou nejdůležitější událostí v celém jablečném roce. Kalifornský gigant se nám pochlubil s očekávaným iPhonem 12, který přichází ve čtyřech verzích a třech velikostech. Po designové stránce se Apple vrací zpět „ke kořenům,“ protože hranaté okraje připomínají legendární iPhone 4S či 5. Vylepšení poté nalezneme i v samotném displeji a jeho Ceramic Shield, jež zajišťuje větší odolnost, v 5G připojení, v lepších fotoaparátech a podobně.

Extrémní poptávka na Taiwanu

Ačkoliv se po představení na internetu strhla lavina kritiky, podle které již Apple není natolik inovativní a nové modely zkrátka nenabízí žádný „wow efekt,“ tak aktuální informace hovoří jinak. Ihned po skončení konference si jablíčkáři mohli předobjednat dva modely – iPhone 12 a 12 Pro s úhlopřičkou 6,1″. Na modely mini a Max si budeme muset počkat do listopadu. Podle DigiTimes se tyto dva zmiňované modely v Taiwanu vyprodaly do pouhých 45 minut. Zdroje hovoří o extrémně silné poptávce u lokálních operátorů. Samotné předobjednávky se v dané zemi spustily během včerejšího dne a stropní limit bych naplněn do necelé hodiny.

iPhone 12:

A který telefon láká taiwanské jablíčkáře nejvíce? Údajně se 65 procent předobjednávek u operátora CHT týká iPhonu 12, zatímco FET informuje o tom, že je podíl mezi klasickou „dvanáctkou“ a „pročkem“ téměř stejný. Zajímavější však je, že podle operátora FET je poptávka po iPhonech 12 třikrát vyšší, než tomu bylo v případě loňské generace. Tento poprask okolo nových iPhonů by navíc mohl obecně posunout světové technologie kupředu. Zmiňovaná vyšší poptávka by totiž mohla zrychlit nasazení 5G technologií.

Prodeje iPhonu 12 očima analytiků

iPhone 12 bezesporu vzbuzuje obrovské emoce a zároveň tak nějak rozděluje komunitu jablíčkářů. Jedna otázka je však pro oba tábory společná. Jak si povedou tyto nejnovější telefony s logem nakousnutého jablka v samotných prodejích? Dokáží překonat loňskou generaci, nebo se naopak stanou propadákem? Přesně na tohle se podívali i v DigiTimes očima nezávislých analytiků. Podle jejich informací by se pouze do konce letošního roku mělo prodat 80 milionů kusů, což představuje neuvěřitelné prodeje.

mpv-shot0279
iPhone 12 přichází s MagSafe; Zdroj: Apple

V samotném prodeji by iPhonu 12 měla pomoci přívětivá cena. iPhone 12 Pro a Pro Max se začínají prodávat na necelých 30 a 34 tisících, což jsou úplně stejné ceny, jakými se „pyšnily“ modely Pro ze zmiňované loňské generace. Změna ale přichází v úložišti. iPhonu 12 Pro totiž již v základní verzi nabízí 128GB úložiště a za 256GB a 512GB si připlatíte o zhruba 1500 korun méně, než tomu bylo u iPhonu 11 Pro a Pro Max. Na druhé straně tady máme „obyčejné“ iPhony 12, z nichž jeden se pyšní označením mini. Ty by mohly zaujmout nenáročné uživatele, kterým přesto nabídnou prvotřídní výkon, excelentní displej a řadu parádních funkcí.

iPhone 12 Pro:

Aktuální globální pandemie onemocnění COVID-19 zasáhla ta nejrůznější odvětví. Samozřejmě se tomu nevyhnul ani samotný Apple, který kvůli opožděním u dodavatelů musel jablečné telefony představit o měsíc později. Zároveň si na dva modely budeme muset ještě počkat. Konkrétně se jedná o iPhone 12 mini a iPhone 12 Pro Max, které na trh vstoupí až v listopadu. Kalifornský gigant tak přichází se strategií, kdy prodeje započnou ve dvou termínech. Nejrůznější zdroje však očekávají, že tato změna poptávku nikterak neovlivní.

iPhone 12 balení
V balení nenajdeme sluchátka ani adaptér; Zdroj: Apple

Popularitu a vysoké prodeje aktuální generace očekává i společnost TSMC, která je hlavním dodavatelem jablečných čipů. Právě tato firma totiž vyrábí opěvované procesory Apple A14 Bionic, které se pyšní 5nm výrobním procesem a neuvěřitelným výkonem v různých oblastech. Společnost věří tomu, že bude sama těžit z vydatných prodejů. A jaký je váš názor na nejnovější iPhone 12? Líbí se vám letošní model a chystáte se na něj přejít, nebo podle vás telefon nemá co nabídnout?

.