Zavřít reklamu

Vánoce jsou skoro tady, a spolu s blížícími se svátky usedá spousta z nás k obrazovkám. Pokud přemýšlíte nad tím, co byste si před svátky nebo v jejich průběhu mohli pustit třeba na iTunes, můžete se nechat inspirovat našimi dnešními tipy.

Sám doma

Pro řadu z nás je nedílnou součástí Adventu či Vánoc snímek Sám doma. Rodina Petera McCallisterova se chystá na Vánoce do Paříže společně s rodinou Franka McCallistera. Ráno zaspí a odjíždějí v příšerném zmatku. Kevinova matka Kate stále přemýšlí, na co zapomněla, a až v letadle jí dojde, že s nimi neletí Kevin… V Paříži se snaží Kate dovolat domů a požádá o pomoc i policii. Kate zůstává sama na letišti a čeká na místo v jakémkoliv letu domů do Chicaga. Kevin se mezitím probudí do tichého domu, a když zjistí, že je doma sám, začne se radovat a dělat všechno, co normálně nesmí. Jenže jeho radost záhy vystřídá strach, když se do domu snaží dostat lupiči. Kevin v jednom z nich pozná policistu, který se u nich večer vyptával na to, kdy a kam cestují…

  • 59,- vypůjčení, 229,- zakoupení
  • Angličtina, čeština, české titulky

Snímek Sám doma si můžete pustit zde.

Ukradené Vánoce Tima Burtona

Nenechte si ujít tradičně netradiční film Tima Burtona! Kostlivého krále Halloweenu Jacka Skellingtona už nebaví jenom strašit a děsit. Chtěl by mezi lidmi šířit radost z Vánoc. Jenomže jeho radostné snažení má dva háčky – děti se ho bojí, a Vánoce má na starosti Santa Claus. Vychutnejte si geniální hudbu skladatele Dannyho Elfmana. Nechte před sebou rozehrát hru talentu a fantazie Tima Burtona a Henryho Selicka, jejichž postavy ožívají v děsivě krásném animovaném muzikálu.

  • 59,- vypůjčení, 329,- zakoupení
  • Angličtina, čeština

Snímek Ukradené Vánoce Tima Burtona si můžete pustit zde.

Smrtonosná past

Policista John McClane přilétá na Vánoce do Los Angeles za svou manželkou Holly a dětmi. Holly pracuje pro japonskou společnost Nakatomi, v jejímž mrakodrapu se právě koná vánoční večírek. Holly odešla z New Yorku za prací, zatímco John tam zůstal. Nyní zjišťuje, že Holly používá v práci své jméno za svobodna. Jde se do koupelny upravit a mezitím do budovy přijíždějí ozbrojení muži. Zabijí strážce, uzamknou výtahy, všechny vchody a odpojí telefony. Potom proniknou na večírek a John z koupelny zaslechne střelbu. Podaří se mu nepozorovaně utéct do vyššího patra, kam později útočníci odvedou ředitele společnosti Nakatomi. Chtějí po něm přístupové heslo k počítači, který mimo jiné řídí trezor, ze kterého chtějí ukrást dluhopisy v hodnotě stovek milionů…

  • 59,- vypůjčení, 79,- zakoupení
  • Angličtina, čeština

Snímek Smrtonosná past si můžete pustit zde.

Pelíšky

„Byly Vánoce 1967. Táhlo mi na šestnáct let. Byl jsem beznadějně zamilovaný a chtělo se mi umřít.“ Příběhy jedné historické generace – stárnoucích rodičů, dospívající mládeže a malých dětí. Děj je zasazen do konce šedesátých let – podzim 67 až léto 68 s krátkým epilogem přesahujícím do let sedmdesátých. Pražská vilová čtvrť Hanspaulka, jemná poetika a humorná nadsázka jsou charakteristické pro mozaikové vyprávění paralelních životních osudů tří generací mužů a žen ve zvláštním období našich dějin v roce 1968.

  • 59,- vypůjčení, 179,- zakoupení
  • Čeština

Snímek Pelíšky si můžete pustit zde.

Tři oříšky pro Popelku

Pohádka Václava Vorlíčka Tři oříšky pro Popelku se od doby svého vzniku zařadila mezi špičku naší pohádkové filmové klasiky. Scenárista František Pavlíček, jenž v té době nemohl veřejně pracovat, a proto jej v titulcích zastoupila Bohumila Zelenková, vycházel z pohádky Boženy Němcové. Titulní postavu však pojal odlišně od známých světových zpracování. Popelka, žijící v ústrkách na statku své macechy, je emancipovaná, jezdí na koni, střílí z kuše a o prince usiluje horlivěji než bylo do té doby zvykem. Jistým posunem je i zvolená roční doba – zima a využití humorných situací. Film vznikl v koprodukci s NDR, čeští filmaři se tedy museli přizpůsobit a pohádku více „internacionalizovat“. To se projevuje nejen účastí německých herců, ale například i ve stylizovaných kostýmech Theodora Pištěka.

  • 59,- vypůjčení, 249,- zakoupení
  • Čeština

Snímek Tři oříšky pro Popelku si můžete pustit zde.

Harry Potter – Kolekce 8 filmů

Pro mnoho lidí jsou nedílnou součástí Vánoc také snímky o Harrym Potterovi. Na iTunes si můžete zakoupit rovnou celou kolekci, čítající všech osm snímků této kultovní série. Všechny filmy, obsažené v tomto balíčku, nabízí kromě angličtiny jak české titulky, tak i český dabing.

Kolekci snímků o Harrym Potterovi zakoupíte za 1490 korun zde.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.