Zavřít reklamu

200 GB může být málo, 2 TB ale zase zbytečně hodně. Jenže žádný tarif mezi těmito dvěma úložišti ve službě iCloud+ nenajdete. Jedinou možností je předplatné Apple One. Zaplatíte sice více, na druhou stranu dostanete i přístup k hudbě, videu a hrám. 

Na iCloudu máte automaticky zdarma jen 5 GB místa. Chcete-li získat více, musíte toto úložiště upgradovat. Podle velikosti prostoru, který dostanete, pak také platíte. Moc vybírat ale z čeho nemáte, protože placené tarify jsou k dispozici jen tři. Za 50 GB zaplatíte 25 Kč měsíčně, za 200 GB 79 Kč měsíčně a za 2 TB 249 Kč měsíčně. Všechna úložiště lze navíc sdílet až s pěti dalšími členy rodiny.

Změna tarifu úložiště na platformě iOS:

Apple One 

Služba Apple One spojuje čtyři služby společnosti do jednoho předplatného. Můžete si zde zvolit tarif jenom pro sebe nebo rovnou pro celou rodinu. První vás vyjde na 285 Kč měsíčně a získáte s ním služby Apple Music, Apple TV+, Apple Arcade a na iCloudu dostanete 50 GB prostoru. V druhém případě zaplatíte 389 Kč měsíčně. Rozdíl je zde ten, že dalších 5 členů bude mít na všech svých zařízeních soukromý přístup ke všem uvedeným službám, a že místo 50 GB iCloudu zde dostanete rovnou 200 GB.

Zde nicméně vyvstává otázka, jak v takovém případě pracuje Apple s úložištěm na iCloudu, pokud už jej aktivně využíváte a Apple One si dodatečně předplatíte. Společnost toto uvádí v dokumentu své podpory a je to závislé na velikosti samotného prostoru. 

Když je úložiště na iCloudu v balíčku Apple One větší než váš současný tarif, tak se ten zruší. Vaše celkové úložiště na iCloudu tedy bude mít tu velikost, která je v rámci Apple One. Poměrnou část peněz vám Apple samozřejmě vrátí. 

Když je úložiště na iCloudu v balíčku Apple One stejné jako váš současný tarif, tak máte během zkušebního období k dispozici obě úložiště – tedy to nově přikoupené i to stávající. Jakmile ale zkušební doba skončí a vy zůstanete u Apple One, vaše uložiště iCloudu+ bude zrušeno a vám zůstane jen velikost prostoru zakoupeného s Apple One. 

Když je úložiště na iCloudu v balíčku Apple One menší než váš současný tarif, budete mít k dispozici oba tyto prostory, nebo můžete svůj původní zrušit. S tímto se tak můžete dostat na 250 GB, nebo až na 2 200 GB.

Další možnosti 

Apple nicméně uvádí, že po pořízení předplatného Apple One si v případě potřeby můžete přikoupit další úložiště na iCloudu. Pokud si tedy předplatíte Apple One a současně budete mít předplacený i tarif iCloud+, můžete mít k dispozici celkem až 4 TB úložného prostoru – to tedy pouze v případě země, která 2TB Apple One nabízí, což Česká republika není. 

Vyplývá z toho ale, že pokud si koupíte Apple One, můžete si k němu přikoupit další libovolné úložiště. Snadno se tak dostanete právě na oněch možná ideálních 400 GB. Jen počítejte s tím, že vás takové úložiště vyjde na 468 Kč měsíčně. Na druhou stranu k tomu dostanete kopu zábavy v podobě hudebních, video a herních platforem. 

Diskuze k článku

celý text





Čtěte více