iWant

Veřejná beta macOS Mojave je tady, zapojit se do ní je velmi snadné

iWant

Apple včera večer doplnil svou nabídku otevřených bet a s jednodenním zpožděním se otevřela také veřejná beta pro nadcházející operační systém macOS 10.14 s kódovým označením Mojave. Do otevřeného beta testu se může zapojit každý, kdo disponuje kompatibilním zařízením (viz níže). Přihlášení do bety je velice snadné.

Stejně jako v případě ostatních operačních systémů představených na konferenci WWDC, i macOS Mojave je v testovací fázi už několik týdnů. Po úvodní prezentaci na WWDC se spustil beta test pro vývojáře a systém je očividně v takovém stavu, že se jej Apple nebojí nabídnout i těm ostatním. I vy si tak můžete vyzkoušet Dark Mode a všechny ostatní novinky, které se v macOS Mojave nachází.

Seznam podporovaných zařízení:

  • Late-2013 Mac Pro (s výjimkou některých mid-2010 a mid-2012 modelů)
  • Late-2012 nebo novější Mac mini
  • Late-2012 nebo novější iMac
  • iMac Pro
  • Early-2015 nebo novější MacBook
  • Mid-2012 nebo novější MacBook Air
  • Mid-2012 nebo novější MacBook Pro

Pokud se chcete otevřeného beta testu účastnit, stačí se zaregistrovat do Apple Beta programu (zde). Po přihlášení si stáhněte macOS beta profil (macOS Public Beta Access Utility), který je třeba nainstalovat. Po instalaci by se vám měl automaticky otevřít Mac App Store a aktualizace macOS Mojave by zde měla být připravena ke stažení. Po stažení (cca 5GB) začne instalační proces automaticky. Stačí jen sledovat pokyny a za pár minut máte hotovo.

50 největších změn v macOS Mojave:

Stejně jako v případě ostatních operačních systémů upozorňujeme, že se jedná o rozpracovanou verzi operačního systému, která může projevovat známky nestability a nějakých těch chyb. Instalaci tak provádíte na vlastní nebezpečí :) Všechny nové betaverze pro vás budou dostupné skrze aktualizace v Mac App Store.

Zdroj: 9to5mac