Zavřít reklamu
iWant

Díky novince v macOS Mojave bude přechod z Windows na Mac o poznání pohodlnější

iWant

S příchodem nového macOS Mojave 10.14 bude pro uživatele přechod z Windows na macOS pohodlnější. Apple totiž v šesté vývojářské beta verzi obohatil o několik funkcí svoji utilitu Průvodce přenosem dat, jež umožňuje snadné překopírování dat z jednoho počítače do druhého.

S novou verzí utility budou uživatelé schopni přenést z Windows do Macu mnohem více dat než doposud. Kromě klasických souborů je utilita nově schopna zkopírovat například i jednotlivé učty, dokumenty, e-maily, kontakty či kalendáře. V současné verzi není možné přenášet data z aplikací třetích stran, jako je například Outlook od Microsoftu. Uživatelé mohou zkopírovat pouze lokální soubory a složky například z plochy nebo dokumentů.

Novinku v macOS Mojave beta 6 objevil uživatel @YRH04E. Nutno však podotknout, že Průvodce přenosem dat s novými funkcemi je stejně jako systém samotný stále ve fázi beta, proto není doporučeno ji používat pro přenos důležitých dat, utilita by nemusela fungovat stoprocentně. Nicméně finální verze macOS 10.14, kterou Apple mezi běžné uživatele vypustí na podzim, bude jistě již nabízet plnohodnotnou verzi.