Zavřít reklamu

Potřebovali jste někdy v iPhone otočit, nebo převrátit video? Pomocí aplikace Rotate and Flip to bude hračka!

Všechny iPhony mají akcelerometr a umí tak správně natočit orientaci videa při natáčení. Pokud však začnete natáčet v jedné pozici a telefon následně otočíte, orientace se už nezmění. Nebo můžete zapomenout vypnout uzamčení orientace a problém je opět na světě. To může být nepříjemné. Místo toho, abyste museli exportovat video do počítače a následně ho otáčet, stačí použít jednoduchou aplikaci Video Rotate and Flip.

Jednodušší aplikaci jen těžko seženete. I přesto vývojáři nerezignovali na design a funkčnost. Když už je nutnost aplikaci použít, je to radost. Nejprve tlačítkem v levém horním rohu importujete videoklip, který chcete upravit. Importovat lze pouze videa z Camera Roll. Importované video můžete v aplikaci i přehrávat.

A nyní k úpravám. Rotate & Flip má celkem 3 funkce, které mají 3 tlačítka ve spodní části. První je otočení videa. Otáčet lze po 90 stupních stále dokola, takže 4 polohy videa, podle toho, kterou zrovna potřebujete. Další funkcí je libovolné převracení videa, pomocí zbylých šipek. Videa tedy mohou být zrcadlově převrácena. A pokud jste čekali ještě nějaké další funkce, je to všechno. Po zvolených úpravách videa už jen ťuknete na tlačítko sdílení a video se začne exportovat do Camera Roll. O původní video nepřijdete, budete mít v iPhonu obě.

Aplikace je bohužel pouze ve verzi pro iPhone. Na iPadu však bude fungovat bez problému také, jen ji nebudete mít roztáhnutou přes celou obrazovku, což u této aplikace nijak zvlášť nevadí. Cena za tento softwarový kousek je přijatelných 0,89 €.

[app url=“https://itunes.apple.com/cz/app/video-rotate-and-flip/id658564085?mt=8″]

.