Zavřít reklamu
iWant

Netflix ve své aplikaci nově nabízí 30 sekundové video-ukázky

iWant

Společnost Netflix přinesla v poslední aktualizaci pro svou mobilní aplikaci dlouho očekávanou novinku, kterou testovala již od konce února. Uživatelé se mohou nově podívat na třiceti-sekundovou ukázku v podstatě jakéhokoliv filmu či seriálu, který se na platformě nachází. Společnost o tom dnes informovala ve své tiskové zprávě.

Novinka nese oficiální označení „Mobile previews“ a dělá přesně to, co naznačuje. Uživatelé budou mít k dispozici půl minuty dlouhé spoty, které poslouží jako ukázka vybraného filmu, resp. seriálu. Jde v podstatě o kratší verzi klasického traileru. Cílem je, aby si uživatel dokázal udělat představu o tom, o čem specifické dílo je a jestli ho bude bavit.

Novinka je od dnešního dne dostupná pro iOS aplikaci, podpora ve verzi pro Android se chystá brzy. Mobile previews mají formu vertikálního videa (to aby se uživatelé nemuseli obtěžovat s překlopením telefonu na šířku…) s interaktivními prvky. Pokud vás tedy něco zaujme, můžete si to proklikem přidat do svých oblíbených položek, nebo to naopak přeskočit a přesunout se na další video.

Spuštění Mobile previews na telefonech předcházelo představení této služby na obrazovkách televizorů. Právě zde si v loňském roce udělal Netflix obrázek o tom, jak moc je uživateli využívána a o kolik méně času tráví listováním v nabídce. Tento nový způsob je daleko rychlejší a efektivnější. Jak se líbí novinka vám?

Zdroj: 9to5mac