iWant

Vlastní vibrační vyzvánění na iPhone? Podívejte se, jak jej nastavíte

iWant

iPhone a iOS nabízí množství věcí, které jsou zřejmé na první pohled a zná je téměř každý uživatel. Jsou však také funkce, které jsou součástí iOS již dlouhé roky a přesto je cesta k jejich nastavení nebo aktivaci na poměry iOS celkem složitá. Jednou z funkcí, která možná roky uniká vašemu zraku je možnost nastavit si v iPhonu vlastní vibrační vyzvánění.

v iOS si můžete vytvořit vlastní vibrační vyzvánění a to poté použít pro konkrétní kontakt. Můžete tak docílit toho, že i během schůzky kde je potřeba mít vypnuté vyzvánění jednoduše zjistíte, zda vám volá manželka která se chystá každým dnem rodit nebo někdo, komu když zavoláte za týden, nic významného se nestane. Nastavení vlastního vyzvánění provedete tak, že si vyberete konkrétní kontakt přímo v adresáři kontaktů a zvolíte u něj možnost Upravit. Následně zvolíte možnost Vyzvánění a poté Vibrace, ve kterých najdete možnost Vytvořit vlastní vibraci. Nyní již jen stačí když se budete dotýkat displeje. Každý vás dotek znamená vibraci a její délku určujete tím, jak dlouho se displeje budete dotýkat.

Následně stačí již jen vše uložit a pokud budete mít nastaven režim s vibracemi, ucítíte přesně to, co jste si uložili do telefonu. Vlastní vibrační vyzvánění Apple sice v iOS nabízí, ale celkově z něj mám pocit, že jej nechce používat primárně k tvorbě vlastních zvonění které použijete pro všechny kontakty, ale pouze k tvorbě zvonění pro pár kontaktů, které pak rozlišíte i podle vibrací telefonů, nejen podle odlišného vyzvánění.