Zavřít reklamu

JustWatch je služba, která dokáže zprostředkovat veškeré tituly ze všech streamovacích služeb v rámci jediné aplikace. Zároveň ale také zaznamenává detailní statistiky o tom, jaké streamovací služby uživatelé využívají, a na co se vlastně dívají. Veškerá tato data pak zpracovává do přehledných grafů s cennými a zajímavými informacemi. Z těch, které se vztahují k České republice a druhému čtvrtletí letošního roku, jasně vyplývá, že tři největší služby zabírají 84 % tuzemského trhu. Jedná se o Netflix, HBO GO a Prime Video.

Kde však jiní sílili, tak Netflix padal. Z 50% podílu na trhu přišel o 3 %, i tak je ale pořád jednoznačným lídrem, protože HBO GO za ním má o 26 % méně. Třetí Prime Video ale oproti Q1 vyskočilo o 3 %, která Netflix ztratil, a poměrně spolehlivě se dotahuje právě HBO GO. Jistě zajímavá situace je ale na čtvrtém a pátém místě, o které bojuje O2 TV a Apple TV+, tentokrát vítězně pro americkou společnost. Ta si totiž ponechala 6% podíl, kdežto O2 o procento spadlo, viz galerie s přehlednými grafy níže. Rostou ale i ostatní služby, za čtvrtletí o 2 %.

S příchodem léta pak samozřejmě padala i sledovanost, což nelze tvrdit o předchozích čtvrtletích, kdy lidé kvůli pandemii koronaviru zůstávali doma a sledovali filmy a seriály na streamovacích službách „o sto šest“. Prakticky jediný, kdo stabilně roste (od začátku o 6 %), je Prime Video od Amazonu. U Apple TV+ je křivka víceméně lineární, což by se ale mohlo změnit s plánovanými hity, jako je například nová série populárních seriálů Ted Lasso a The Morning Show. Na jednotlivé grafy se můžete podívat v galerii níže.

 

 

Adam Kos

Není málo času, který máme, ale mnoho času, který nevyužijeme.

Jako bývalý konstruktér mám k technologiím skutečně blízko. Kolem společnosti Apple se točím již od vydání prvního iPhonu, už přes 10 let pak plním různá média svými příspěvky, a to jak webová, tak ta tištěná. Kromě toho rád koukám na kvalitní kinematografii a sbírám vintage náramkové hodinky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    HBO má hlavně problém, že je to i kabelovka. HBO GO je spíš jen takový doplněk, na kterém už je hodně vidět zub času. Uvidíme, jak to bude s příchodem HBO MAX.

celý text

Čtěte více.