Zavřít reklamu

Společnost Apple na své včerejší Keynote představil řadu nových produktů. Jedním z nich byl – pro někoho možná trochu překvapivě – „klasický“ iPad 9. generace. Co všechno tato novinka nabízí?

Design – sázka na jistotu

Po stránce designu se iPad (2021) nijak neliší od svého předchůdce. Apple tuto skutečnost uvedl již v průběhu samotné Keynote s tím, že právě díky naprosto totožnému designu je nový iPad plně kompatibilní s příslušenstvím pro předchozí generaci, a to včetně Apple Pencil 1. generace. Ti, kteří na nový iPad budou přecházet z některého z předchozích modelů, se tak nemusí obávat, že by museli investovat do nového příslušenství.

Výkon a funkce

Nový iPad (2021) je osazen čipem A13 Bionic od Applu. Díky tomu je jeho výkon ještě lepší než u předchozích generací, a iPad jako takový nabízí také podstatně vyšší rychlost. iPad (2021) si díky novému procesoru bude umět také bez problémů poradit s profesionálními aplikacemi – například pro tvorbu grafiky. Hráči jistě ocení až o 20 % rychlejší GPU, díky výkonnějšímu Neural Engine zase bude možné využít všech novinek, které přinese operační systém iPadOS 15, skutečně na maximum. K výraznému vylepšení došlo i po stránce výdrže baterie, která vám nyní zajistí chod jablečného tabletu po celý den. Samozřejmostí je ještě lepší multitasking, spousta funkcí pro lepší bezpečí a soukromí, nebo třeba funkce Zpřístupnění pro handicapované uživatele.

iPad 9 2021

Nový iPad je vybaven 10,2” multi-touch Retina displejem, který zajistí skvělý zážitek nejen z hraní her, ale i ze sledování videa, prohlížení fotografií, nebo třeba z práce. Díky funkci True Tone se zase uživatelé mohou spolehnout na to, že iPad vždy automaticky přizpůsobí teplotu barev svého displeje okolnímu světlu.Výrazného a velmi užitečného vylepšení se dočkaly také fotoaparáty iPadu (2021). Přední 12MP fotoaparát se může pochlubit funkcí Center Stage pro centrování záběru, díky kterému bude vždy v centru dění automaticky umístěné to, co je důležité. Funkce Center Stage najde své uplatnění nejen při focení a natáčení videí, ale také v průběhu videohovorů, ať už přes FaceTime, nebo třeba v komunikačních aplikacích jako Skype, Google Meet či Zoom. Zadní fotoaparát nabízí rozlišení 8MP spolu s podporou rozšířené reality a skenování dokumentů. Cellular verze nového iPadu 9. generace pak nabídne podporu 4G LTE Advanced konektivity.

Cena a dostupnost

Nový iPad (2021) je k dispozici ve vesmírně šedé a stříbrné barevné variantě. Za verzi s 64GB úložištěm a Wi-Fi konektivitou zaplatíte 9990 korun, 64GB iPad s Wi-Fi a mobilní konektivitou vás vyjde na 13 490 korun. 256GB iPad s Wi-Fi konektivitou stojí 13 990 korun, 256GB iPad s Wi-Fi a mobilní konektivitou vás vyjde na 17 490 korun. Kromě samotného tabletu najdete v balení také nabíjecí USB-C/Lightning kabel a 20W USB-C nabíjecí adaptér.

.