Zavřít reklamu

Dnešní zářijovou keynote Apple odstartoval představením zbrusu nového iPadu 9. generace. Hned zpočátku Tim Cook, výkonný ředitel Applu, poukázal na možnosti jablečných tabletů, řadu rozšíření a jejich neustálý růst. Například jen za poslední rok u iPadů cupertinský gigant zaznamenal 40% nárůst. Svůj podíl na tom má i systém iPadOS, který z iPadu dělá zcela univerzální zařízení. Co je ale nového v případě nové generace?

mpv-shot0159

Výkon

Po stránce výkonu se nový iPad posouvá o několik úrovní kupředu. Apple do něj totiž zakomponoval výkonný čip Apple A13 Bionic. Díky této změně je tablet o 20 % rychlejší ve srovnání s předcházející generací. Tady to každopádně zdaleka nekončí. iPad je tímto zároveň až trojnásobně rychlejší než nejprodávanější Chromebook, a dokonce 6x rychlejší než tablet s Androidem. Výkon si budete moci vychutnat na 10,2″ Liquid Retina displeji s podporou TrueTone.

Přední fotoaparát

Obrovského vylepšení se dočkal přední fotoaparát, který si znatelně polepšil. Konkrétně jsme se totiž dočkali ultra-širokoúhlého 12MP objektivu se 122° zorným polem. Po vzoru iPadu Pro navíc Apple vsadil i na skvělou funkci Central Stage. Ta v případě videohovorů dokáže automatiky detekovat lidi v záběru a umístit je do středu samotné scény. Funkci navíc dokážou mimo nativního FaceTimu využít i programy jako Zoom, Microsoft Teams a další.

Dostupnost a cena

Nový iPad bude po skončení dnešní keynote dostupný v rámci objednávky ve dvou barevných provedeních. Konkrétně se tedy bude jednat o stříbrnou a vesmírně šedou barvou. Cena přitom bude startovat na pouhých 329 dolarech za verzi s 64GB úložištěm. Cena pro studenty bude dokonce začínat na pouhých 299 dolarech. Zároveň pak bude ještě na výběr mezi Wi-Fi a Cellular (Gigabit LTE) verzí.

.