Zavřít reklamu

Jablečné hodinky Apple Watch se již od svého uvedení těší obrovské popularitě. Apple si údajně nyní pohrává s myšlenkou nového modelu, který by jablíčkářům poskytl podstatně vyšší odolnost a primárně tak cílil na fanoušky extrémních sportů. Další zprávou dne je oprava aplikace Zkratky pro Siri. V té totiž posledních pár dní nebylo možné spustit zkratky, které byly sdíleny skrze iCloud.

Apple zvažuje představení odolnějších Apple Watch pro potřeby extrémních sportů

Apple Watch se bezpochyby řadí mezi jedny z nejoblíbenějších chytrých hodinek vůbec, a to zcela oprávněně. Nabízejí totiž skvělou provázanost s celým ekosystémem, řadu skvělých funkcí a jednoduchý design. Pravdou každopádně zůstává jediné. Nejedná se o nerozbitný produkt a mnohdy stačí skutečně málo a dojde k neštěstí. Sám jsem se setkal s člověkem, který své „Watchky“ kompletně zrušil během jednoho tenisového zápasu. Podle nejnovějších informací z uznávaného portálu Bloomberg na tomto Apple hodlá zapracovat, respektive si s takovou myšlenkou prozatím pohrává.

Cupertinská společnost je nyní údajně ve fázi přemýšlení a plánování, kdy uvažují nad uvedením podstatně odolnějších hodinek pro potřeby extrémních sportů, které by nabídly pogumované pouzdro. Zdroje Bloombergu navíc hovoří, že pokud dostane tento produkt zelenou, mohli bychom se jeho představení dočkat ještě koncem letošního roku, případě v roce 2022. Se stejnou myšlenkou si Apple údajně pohrával už v roce 2015, tedy ještě předtím, než vůbec první Apple Watch spatřily světlo světa. Pokud bychom se nyní realizace tohoto projektu dočkali, dalo by se očekávat, že půjde o uvedení nového modelu, který by se prodával po boku klasických hodinek, podobně jako hodinky z kolekce Nike. Bloomberg zároveň upozorňuje na jednu věc. Celý proces je totiž stále pouze „na papíře“ a je tedy možné, že se jej vlastně nikdy nedočkáme. Jak byste odolnější Apple Watch uvítali vy?

Apple opravil chybu, kvůli které nefungovaly Zkratky pro Siri sdílené přes iCloud

Na mobilních zařízeních od Applu funguje poměrně zajímavá aplikace s názvem Zkratky pro Siri. Ta jablíčkářům odemyká dveře do světa nevídaných možností, které byste jinak vyřešit ani nemohli. Pokud se řadíte mezi pravidelné uživatele těchto zkratek, možná jste v tomto týdnu zpozorovali, že některé z nich, které jsou sdíleny přes iCloud, přestaly kompletně fungovat. K celé situaci se naštěstí poměrně rychle vyjádřil i Apple. Podle jeho slov se jednalo o chybu na straně jejich serverů, která ovlivnila funkčnost pouze starších zkratek sdílených skrze zmiňovaný iCloud.

Jak Zkratky pro Siri vypadají:

Uživatelé začali nejprve spekulovat o tom, že pokud by se nejednalo o chybu, mohlo také dojít k vypršení jejich platnosti. Celý problém byl ale cupertinskou společností poměrně rychle vyřešen a již nyní je možné Zkratky pro Siri opět používat bez sebemenších problémů. Pokud jste tuto aplikaci doposud nevyzkoušeli a rádi byste probádali její možnosti, můžeme vám doporučit náš seriál, ve kterém si ukazujeme ty nejzajímavější zkratky.

Rubriku Zkratka dne si můžete projít zde

.