Zavřít reklamu

Běžný divák má nyní hned několik možností pro sledování obsahu, mezi nimiž jednoznačně kralují takzvané streamovací služby. Mezi ty se řadí například Netflix, HBO MAX, Amazon Prime, Disney+ nebo třeba jablečná platforma  TV+. Ať už tedy chcete sledovat váš oblíbený seriál, nebo zhlédnout nový film, stačí přejít na internetové stránky dané služby či zapnout příslušnou aplikaci a pustit se do toho.

Jenže v tomto narážíme na menší problém. Jelikož je služeb hned několik, může být občas těžší se mezi nimi zorientovat – obzvláště tedy v případech, kdy si jich platíte více. V takovém případě se jimi musíte prolouskat a zjistit, na které platformě se vlastně nachází onen obsah, jež chcete v dané chvíli sledovat. Ačkoliv jde o poměrně triviální problém, občas může potrápit. Nebylo by totiž lepší, kdyby se vše sdružovalo v jediné aplikaci? To zní sice pěkně, jenže to není tak úplně jednoduché, jak se na první pohled může zdát.

Apple se snaží věci usnadnit

Jistý krok vpřed každopádně můžeme vnímat ze strany Applu a HBO (MAX). Ti si pravděpodobně položili úplně stejnou otázku, jakou jsme kladli výše, respektive zdali by nebylo snazší, kdyby byl obsah přístupný přímo z jedné aplikace. Přesně tímto se aktuálně pyšní nativní aplikace TV na Apple TV. Jak určitě víte, v rámci této appky (na Apple TV) si můžete koupit/vypůjčit téměř jakýkoliv film a pustit se do jeho sledování ve vysoké kvalitě. Když navíc kalifornský gigant představil vlastní streamovací platformu  TV+, integroval ji přímo do tohoto programu, díky čemuž obsah prakticky sdružuje na jednom místě.

Aby toho ale nebylo málo, tak se do softwaru automaticky integruje i obsah z HBO MAX. V takovém případě je nutné mít na Apple TV nainstalovanou i příslušnou aplikaci (HBO MAX), díky čemuž lze její obsah spustit i přímo z nativní TV a rovnou se tak pustit do sledování, aniž byste museli z jednoho programu přeskakovat do druhého. Jak už bylo naznačeno výše, ačkoliv se jedná o drobnost, jednoznačně potěší a dokáže usnadnit hledání obsahu. Navíc u každého filmu je přítomna i příslušná ikonka HBO. Ta tak tedy informuje o tom, že je obsah přístupný v rámci HBO MAX předplatného.

Apple TV 4K 2021 fb

Rozšíření o další streamovací služby

Doslova perfektní by bylo, kdyby stejným způsobem do nativní aplikace TV přibyly i další streamovací služby – českého diváka by jednoznačně potěšil například velice oblíbený Netflix. S něčím podobných bychom počítat ale spíše neměli. Není totiž žádným tajemstvím, že Netflix není zrovna příznivcem poplatků od Applu, a proto je jejich spolupráce více nepravděpodobná.

.