Zavřít reklamu

Jaro uteklo jako voda a léto je už doopravdy tady. Nasvědčují tomu jak vysoké teploty, tak kratší oblečení dívek. Abyste však ani v létě nezaháleli a využívali svůj iPhone naplno, tak jsme pro vás připravili kompletní shrnutí všech aplikací, které se vám budou přes léto určitě hodit. Podíváme se například na to, kam se můžete jít koupat, kde natankovat nejlevnější benzín na estách, a další. Zkrátka a jednoduše byste tento článek měli brát jako letního průvodce, který vám poradí, když nevíte, kudy kam.

1. KdeSeKoupat

Jak už jsem zmínil v úvodu, tak k létu neodmyslitelně patří jedna věc – koupání. Pokud už vás nudí koupaliště ve vašem městě a chtěli byste se podívat na jiné koupaliště, anebo se chcete jít vykoupat někam do přírody, tak je aplikace KdeSeKoupat přímo pro vás. Aplikace vám po spuštění ihned ukáže mapu se všemi možnými místy, kde se můžete jít koupat. V mapě naleznete vždy různě zbarvené body, kdy každá barva značí jiný typ koupání – někde můžete využít klasického bazénu, jinde rybníku či jezera, a jinde zase lomu. U každého bodu se navíc zobrazují další různé informace, například o občerstvení, parkování, apod. Součástí aplikace jsou i uživatelské recenze, pomocí kterých můžete jednoduše zjistit, zdali to na vybraném místě stojí za to, anebo byste měli zvolit místo jiné. Aplikace funguje především v Česku, avšak i v zahraničí najdete od uživatelů místa, která můžete využít.

[appbox appstore 451021182]

2. Jdeš na pivo

Kromě vody patří k létu také alkohol, v našem případě tedy konkrétně pivo. Češi jsou světově známí tím, že mají rádi pivo, a tak se dalo celkem čekat, že dřív, anebo později vznikne aplikace, která vám ukáže, kam si na jeden vychlazený kousek můžete zajít. Aplikace Jdeš na pivo vznikla pod společností Plzeňský prazdroj a současně v ní najdete přes deset tisíc různých restaurací, putyk a hospod. K vyhledání té správné hospody vám poslouží filtr, kde si můžete jednoduše zadat, jaké pivko si dnes chcete dát. V aplikaci se také nachází uživatelské hodnocení v podobě hvězdiček, které si můžete zobrazit vždy po rozkliknutí konkrétního podniku. Kromě uživatelského hodnocení si také můžete zobrazit další informace, například zdali má podnik Wi-Fi, možnost platby kartou, anebo venkovní posezení.

[appbox appstore 1442073165]

3. GrillTime

Pokud se rozhodnete si doma u bazénu ugrilovat nějaké to dobré maso se zeleninou a brambory, tak by se vám mohla hodit aplikace GrillTime. Do této aplikace si jednoduše nastavíte všechny parametry o vašem steaku, zvolíte si úroveň propečenosti, a aplikace vám řekne, jakým způsobem a na kolik stupňů máte steak nechat grilovat, aby byl ideální. Do aplikace si vložíte všechny ingredience, které na grilu máte, včetně zeleniny. GrillTime vás poté pomocí notifikací buď na iPhonu, anebo na Apple Watch, upozorní, kdy je nutné steak otočit. Aplikace sice stojí na App Storu 50 korun, avšak osobně si myslím, že to za skvěle udělané a hlavně nepřipálené masíčko z argentinského býčka rozhodně stojí.

[appbox appstore 420843713]

4. Na ovoce

Dostali jste chuť na ovoce, ale kupovat si ho v supermarketu není ono? Pokud jste i vy dospěli do této fáze, tak mám pro vás skvělou aplikaci Na ovoce. Pomocí této aplikace si můžete zobrazit mapu s vyobrazenými stromy, keři a loukami, na kterých si můžete bezplatně a naprosto bezstarostně zdarma natrhat ovoce či bylinky, které potřebujete. Jednoduše si zvolte, o kterou plodinu máte zájem, a aplikace vám na přehledné mapě ukáže, kam si pro přírodní plodiny můžete zajít.

[appbox appstore 1101703036]

5. Kupi

Pokud se chystáte na velkou „house party“, tak jistě počítáte s tím, že to něco bude stát. Hosté by sice ze slušnosti měli vždy něco přinést, ale tak jako tak je jisté, že po finanční stránce na tom budete nejvíce ztratní právě vy, jakožto pořadatelé. Abyste tedy mohli na nakoupených věcech co možná nejvíce ušetřit, tak je tady aplikace Kupi. Kupi se jednoduše stará o to, aby všechny papírové letáky převedla do digitální formy. Vy si poté můžete buď zobrazit celý akční leták z nějakého obchodu, anebo si zobrazíte přímo produkt, který chcete zakoupit. Kupi vám poté řekne, zdali je produkt v nějakém obchodě k dispozici za sníženou cenu. V aplikaci si navíc také můžete vést svůj nákupní košík, abyste si byli 100% jistí, že jste na nic nezapomněli.

[appbox appstore 1230343927]

6. iPumpuj

Vzhledem k tomu, že se v létě nejčastěji podnikají spontánní lowcost výlety, tak by vás mohlo zajímat, kde je po cestě nejlevnější benzín. Bohužel, každá zábava něco stojí a pokud se chcete někam dopravit, tak se musíte smířit s tím, že právě benzín je jedna z těch položek, která vás může vyjít draho. Studenti (a nejen ti) se snaží ušetřit na benzínu každou korunu a pomoci jim v tom může aplikace iPumpuj. V aplikaci si můžete jednoduše zobrazit ceny benzínu a nafty na různých čerpacích stanicích v okolí. Poté už je velice jednoduché si vybrat tu stanici, na které je benzín nejlevnější. Dávejte si ale pozor na kvalitu benzínu, jelikož levný benzín ne vždycky znamená kvalitní benzín.

[appbox appstore 544638184]

7. Waze

Pokud už máte natankováno a máte zjištěné místo, na které chcete vyrazit, tak už vám nezbývá nic jiného, než vyjet a na místo se dopravit. V tom vám může pomoci navigační aplikace Waze. Waze je jakási sociální síť všech řidičů společně se skvělou navigací. Uživatelé Waze mohou po cestách nahlašovat práci na silnici, výmoly, policejní hlídky, radary a další. Waze se navíc vždy postará o to, že se vyhnete zbytečným kolonám a objížďkám. S Wazem se tedy nejenže dostanete na místo určení, ale dostanete se tam bez zbytečné pokuty a hlavně včas.

[appbox appstore 323229106]

8. Meteoradar

Počasí dokáže být v létě velmi nevyzpytatelné. Chvilku může být tropických pětatřicet stupňů a za několik minut může přijít bouřka společně s deštěm, která vám může pokazit vaše plány. Pokud chcete mít jistotu, že si pro venkovní grilovačku, výlet, či koupání vyberete ten správný čas, tak musíte podrobně sledovat počasí. V tomto ohledu vám mohu doporučit aplikaci Meteoradar. Meteoradar rozhodně není jen obyčejnou aplikací pro sledování počasí. Najdete v ní například informace o větru, podrobné mapy sledující bouřkové mraky, teplotu a další. Chcete-li být v pozoru, určitě využijte pro sledování počasí právě Meteoradar.

[appbox appstore 566963139]

.