Zavřít reklamu

Jsou to dva dny nazpátek, co jsme se dočkali představení nových Apple Watch Series 6 a SE, společně s novým iPadem a iPadem Air. Kromě těchto čtyř produktů jablečná společnost na zářijové konferenci představila také balíček služeb Apple One. V průběhu konference jsme se poté dozvěděli o tom, že se již další den, tzn. 16 září, dočkáme vydání nových operačních systémů iOS a iPadOS 14, watchOS 7 a tvOS 14 pro veřejnost. Jak Apple slíbil, tak také vykonal a včera zmíněné systémy, plné nových funkcí, vydal. V iOS a iPadOS 14 si mimo jiného můžeme konečně také nastavit výchozí e-mailovou aplikaci. Pokud chcete zjistit, jak na to, tak pokračujte ve čtení.

Jak na iPhone změnit výchozí e-mailovou aplikaci

Pokud patříte mezi uživatele, kteří už své iPhony a iPady pohotově aktualizovali na iOS 14, respektive iPadOS 14, tak už jste se dost možná o vyhledání možnosti pro změny výchozí e-mailové aplikace pokusili. Pokud jste však hledali v sekci Pošta, popřípadě pokud jste vyhledali termín Výchozí e-mailová aplikace, tak jste nemohli uspět. Správný postup je v tomto případě následující:

  • Prvně je nutné, abyste si e-mailový klient, který chcete jako výchozí nastavit, stáhnuli z App Storu.
  • Po stažení a nainstalování e-mailové aplikace přejděte do nativní aplikace Nastavení.
  • Zde je poté nutné, abyste sjeli o kus níže, dokud nenarazíte na seznam nainstalovaných aplikací třetí strany.
  • V tomto seznamu poté vyhledejte váš e-mailový klient, který chcete nastavit jako výchozí, a klepněte na něj.
  • Jakmile tak učiníte, tak klepněte na možnost Výchozí mailová aplikace.
  • Zde už se vám zobrazí seznam všech e-mailových klientů, které můžete nastavit jako výchozí.
  • Pro nastavení určitého klientu jakožto výchozího stačí, abyste na něj klepnuli, čímž se označí fajfkou.

Na závěr jen uvedu, že se v sekci Výchozí mailová aplikace nemusí nutně zobrazovat naprosto všichni vaši e-mailoví klienti. Aby se mohl klient v iOS či iPadOS 14 stát výchozím, tak musí splňovat určité podmínky od samotného Applu. Pokud tedy váš oblíbený e-mailový klient nemůžete jakožto výchozí nastavit, jelikož se nenachází v seznamu, tak je nutné, abyste počkali na aktualizaci od vývojáře aplikace. iOS a iPadOS 14 je momentálně „venku“ teprve jeden den, takže na jeho příchod nemusí být aplikace připravené. Tak jako tak se můžete zkusit přesunout do App Storu a zkontrolovat, zdali není aktualizace vaší e-mailové aplikace k dispozici.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    To je moc dobře, že přicházíte s tímto článkem. Protože po té idiotské aktualizaci na iOS 14 email prakticky nepoužitelný. Zprávy chodí pozdě, anebo pro jistotu vůbec. Stále se zobrazují notifikace, jakože je nová zpráva, přitom žádná nepřišla , no prostě paskvil na entou.

celý text

Čtěte více.