iWant

Výdrž baterie iPhonů je s iOS 11.4.1 lepší. Některým ale aktualizace nepomohla

iWant

Je tomu pár dnů, co jsme vás informovali, že nespecifikovaná chyba v iOS 11.4 způsobuje rapidně rychlejší vybíjení baterie některých iPhonů. Jen pár hodin na to vydal Apple minoritní aktualizaci iOS 11.4.1. Ačkoli jsme se v poznámkách updatu dočetli, že opravil některé specifické chyby, o výdrži baterie nepadlo ani slovo. I tak se ale zdá, že s iOS 11.4.1 se výdrž iPhonu zlepšila, avšak ne všem uživatelům.

Necelý den po vydání aktualizace se uživatelé podělili se svými zkušenostmi, jež byly vesměs pozitivní. Dokonce i na oficiálním fóru Applu, kde si doposud většina uživatelů na výdrž stěžovala, si začali někteří iOS 11.4.1 chválit. Jeden z uživatelů dokonce napsal:

„iOS 11.4 doslova zabil výdrž baterie mého iPhonu 7… Ale iOS 11.4.1? Sice mám jen 12 hodiny zkušeností, ale výdrž je nyní velice dobrá. Zdá se dokonce lepší než s iOS 11.3.“

V podobném duchu se nesou i další reakce na nový update zveřejněné například na Twitteru. Lidé ve stručnosti uvádí, že Apple problém způsobující rychlé vybíjení baterie opravil, ačkoli se s tím nepodělil v poznámkách aktualizace.

Nicméně ne všichni se s těmito názory ztotožňují. Najdou se tací, kterým aktualizace nepomohla a procenta jim nadále mizí tak rychle, že svůj iPhone musí nabíjet i několikrát denně – někteří dokonce každé 2-3 hodiny. Problém mají především ti uživatelé, kteří na iOS 11.4.1 přešli z iOS 11.3 nebo ještě ze starší verze systému. To se ostatně potvrdilo nejenom na stránkách Applu, ale také v diskuzi pod naším článkem:

„Ano, je to necelý den, co jsem si aktualizoval software z iOS 11 na iOS 11.4.1 a telefon se mi vybíjí daleko rychleji než před tím. Mám iPhone SE.“

Všichni se však shodují, že špatnou výdrž baterie řeší beta verze iOS 12. V té se Applu – možná nedopatřením – podařilo chybu odstranit, nebo pravděpodobně vůbec nevznikla. Pokud i vás tedy nadále problémy s baterií trápí, můžete vyzkoušet nový iOS 12, je dostupný pro všechny zájemce o testování.