Zavřít reklamu

Všechna sluchátka AirPods jsou dodávána s pouzdrem, které má za úkol je nejen nabíjet, když je nepoužíváte, ale také je chránit před ztrátou nebo při pádu. Jenže toto pouzdro vypadá moc elegantně na to, abyste jej při používání poničili a kromě toho třeba já osobně sluchátka nosím ve stejné kapse jako telefon, takže je zde z dlouhodobého hlediska šance, že bych pouzdrem mohl telefon poškrábat. A nechci, aby se stalo ani jedno, ani druhé.

Do oka mi asi před rokem padl ochranný obal Elago Protective Silicone Case pro AirPods. Ten je docela levný, stál mě necelých 330 korun. Dostupný je v mnoha barvách, já jsem se ale rozhodl pro tradiční bílou verzi, která je barevně totožná s pouzdrem. Alespoň taková byla realita, když jsem pouzdro poprvé rozbalil.

Po několika měsících se už u silikonu projevuje žloutnutí. Když jsem sluchátka poprvé vkládal do pouzdra, bylo to docela těžké a dokonce jsem nějaký čas ani pořádně nemohl přilnout vrchní část obalu ke krabičce AirPods, musel jsem vyvinout větší sílu. Nyní ovšem obal drží na krytu tak, jak má a chrání jej téměř po celém povrchu.

Téměř, protože v zadní části pouzdra se nachází výřez kvůli otevíracímu mechanizmu a vespod také najdeme výřez pro napájení. Zejména se zadním otvorem přichází problém s tím, že AirPods jsou sice chráněny, ale díky obalu se z nich stane lapač prachu, špíny i žmolků, které se dostanou i na místa, která působí vzduchotěsně a když sluchátka vyjmete z krytu, zůstanete mírně šokováni z toho, jakou dodatečnou vrstvu nežádoucí ochrany si za ten čas stihl obal sesbírat.

Na zadní straně obalu se také nachází prohlubeň v místech, kde se nachází párovací tlačítko, když chcete své AirPods propojit s jinými zařízeními. Novější verze zde pak mají výřez pro LEDku, která signalizuje stav nabíjení sluchátek i pouzdra jako takového, ta je určena především pro pouzdra s podporou bezdrátového nabíjení. Kvůli totožným rozměrům ovšem uchrání i běžný model.

Elago Protective Silicone Case AirPods

Ze své zkušenosti mohu také říct, že se pouzdro v obalu otevírá o něco snadněji, s čímž ale také přichází neduh, že se vám mohou AirPody otevřít i v kapse, když je vytahujete nebo vytahujete jinou věc, kterou máte vedle nich, ať už je řeč o telefonu nebo peněžence. Obal také přidá pouzdru na tloušťce 4 milimetry horizontálně i vertikálně a tento rozdíl je u užších kapes pozorovatelný.

Kdybych to shrnul, Elago Protective Silicone Case pro AirPods je řešením, které zvýší ochranu sluchátek za celkem málo peněz. Musíte ovšem také počítat s několika neduhy, které jsem uvedl výše. Tedy, že vaše pouzdro AirPods bude tlustší a stane se z něj lapač špíny, takže jej jednou za čas musíte čistit. A jak se také dalo čekat, bílá verze postupem času žloutne.

Elago Protective Silicone Case AirPods
.