Zavřít reklamu

Někteří jablíčkáři se u svých Maců potýkají s poměrně nepříjemným problémem. Při pokusu o připojení napájení dojde z ničeho nic ke kompletnímu vypnutí druhého konektoru, respektive především hubu, který je v druhém portu zapojen. Tento problém není žádnou novinkou, ba naopak. Zápasí s ním nemalá část uživatelů již delší dobu. Ani přesto ale není stále jasné, v čem spočívá onen základní problém.

Zkušenosti uživatelů se čas od času objeví na nejrůznějších diskuzních fórech. Prakticky vždy se ale jedná o jednu a tu samou situaci. Jablíčkář používá svůj MacBook v kombinaci s USB-C hubem, ke kterému je připojen externí monitor, například v kombinaci s dalším příslušenstvím. Jakmile se ale pokusí o připojení napájecího USB-C kabelu do druhého konektoru a na velice krátkou vzdálenost se k němu přiblíží (téměř na dotek), tak najednou dojde k vypnutí monitoru, který se prakticky restartuje.

Co způsobuje chvilkové odpojení hubu

Jádro celého problému je proto vcelku jasné. Při pokusu o připojení napájení dojde k deaktivaci celého USB-C hubu, což následně vyústí ve vypnutí například zmiňovaného monitoru a dalších produktů. Většinou nemusí jít o žádný problém – jablíčkář jen musí vydržet těch pár vteřin, než dojde k opětovnému načtení hubu a zapnutí monitoru. Jenže horší je, pokud je v daném okamžiku připojen například flash disk/externí disk a probíhá na něm nějaká operace, v nejhorším případě se na něm přímo pracuje. Tehdy totiž může dojít až k poškození dat. Jak už jsme zmínili hned v úvodu, doposud není úplně jasné, co je za tento problém zodpovědné.

S největší pravděpodobností je na vině nekvalitní příslušenství. Může se jednat právě o onen hub či napájecí kabel. Právě tyto součásti jsou totiž nejčastěji společným jmenovatelem těchto případů. Rozhodně se tedy nejedná o žádné běžné chování a pokud vás tento problém trápí, je na místě alespoň zkusit vyměnit zmiňované doplňky. Tím lze rychle a jednoduše určit, co konkrétně celou situaci způsobuje a podle toho postupovat dál. Na druhou stranu lze s tímto nedostatkem fungovat i nadále. Je ale nutné si dát pozor na to, abyste v hubu neměli připojený například již zmiňovaný externí disk. Ačkoliv levné příslušenství může být skvělým a cenově dostupným řešením, nemusí vždy dosahovat potřebných kvalit. Na druhou stranu vysoká cena nemusí být nutně zárukou kvality.

.