Zavřít reklamu

Tým hackerů, kteří si říkají Evad3rs, mezi nimi například známé osobnosti jailbreakové komunity pod2g a MuscleNerd, vydali jailbreak pro všechna iOS zařízení (s výjimkou Apple TV 3. generace). Jailbreak je určen pro iOS verze 6.0 a 6.1 a jedná se o „untethered“ verzi, tedy tu, která nevyžaduje připojení k počítači opětovný jailbreak po restartování přístroje.

Před zahájením procesu autoři radí, aby si zájemci, kteří používali předchozí tethered jailbreak pro iOS 6.1, nejprve na svém zařízení provedli restore a dosáhli tak čisté verze iOS 6.1. Všem ostatním je doporučeno, aby před zahájením procesu zálohovali zařízení do iTunes nebo do iCloud a vypnuli zámek se čtyřmístným kódem, který může způsobovat problémy.

Jailbreakovací nástroj je dostupný pro všechny desktopové platformy a vyžaduje OS X 10.5 a vyšší, Windows XP či Linux x86/x86_64. Po dokončení procesu budou moci uživatelé instalovat vylepšení a aktualizace z Cydia, která je součástí jailbreaku. Zároveň vyzýváme všechny čtenáře, aby nevyužívali jailbreak k instalování pirátských kopií aplikací a her.

Jailbreak je dostupný pro iPhone 3GS a novější, iPad 2 a novější, iPad mini, iPod touch 4. a 5. generace a Apple TV 2. generace. Další informace a linky ke stažení jailbreakovacího nástroje najdete na stránce Evasi0n.com.

.