Zavřít reklamu

I navzdory všem snahám Applu a upadajícímu zájmu ze strany uživatelů je i v dnešní době jailbreak komunita stále poměrně rozšířená. I proto zde byla od debutu prvních Apple Watch snaha nabídnout také jailbreak pro watchOS. To se nyní podařilo vývojáři Tihmstar a ačkoli pro běžné uživatele není nový jailbreak příliš zajímavý, i tak nám nastiňuje další možnosti, jež by se mohly majitelům Apple Watch v budoucnu líbit.

Jak informuje magazín WCCFTech, jelbrekTime (tak se jailbreak watchOS oficiálně nazývá) je v současné době kompatibilní pouze s watchOS 4.1 a Apple Watch Series 3. Nicméně určité změny v kódu stačí na to, aby jej podporovaly i starší modely jablečných hodinek a stejně tak i předchozí verze systémů.

Ačkoli může znít představa jailbreaku pro Apple Watch lákavě, běžní uživatelé z jeho vydání zatím žádné benefity těžit nemohou. Jailreak watchOS je prozatím určen výhradně vývojářům, kterým umožňuje přístup přímo ke kořenovým souborům systému a také k několika funkcím. Díky tomu tak developeři mohou testovat, čeho všeho jsou Apple Watch, potažmo watchOS, schopné a případně vyzkoušet další funkce, jež skrze běžné aplikace není možné nabídnout.

V budoucnu by mohl jailbreak posloužit například k různým modifikacím systému, jako například k instalaci vlastních ciferníků nebo detailním úpravám uživatelského rozhraní. Ostatně velmi podobně vznikal jailbreak pro iOS (tehdy ještě iPhone OS), až poté se uživatelé dočkali obchodu Cydia a spolu s ním i jednoduché instalace tweaků.

Jestliže tedy patříte mezi zkušené vývojáře a chcete si jelbrekTime vyzkoušet, pak si stačí stáhnout potřebné soubory z GitHubu.

.