Zavřít reklamu
iWant

Vyšel watchOS 5.1.1. Aktualizace přináší na Apple Watch několik novinek a oprav

iWant

Apple před malou chvílí vydal watchOS 5.1.1 pro veřejnost. Jedná se o minoritní update, který řeší zejména problém s procesem aktualizace. Při instalaci předchozího watchOS 5.1 totiž několik majitelů Apple Watch postihla chyba, kvůli které museli hodinky zanést do servisu. Apple tak byl nucen aktualizaci po pár hodinách stáhnout a až nyní přichází s náhradní verzí.

Nový watchOS 5.1.1 nepřináší oproti své předchozí verzi v podstatě žádné novinky, tedy až na zmíněnou opravu chybového instalačního procesu. Stejně jako watchOS 5.1 tedy Apple Watch obohacuje o skupinové FaceTime audiohovory pro až 32 účastníků, více jak 70 nových emotikonů a také o nové barevné ciferníky. Nechybí ani několik oprav chyb a vylepšení stávajících funkcí.

Aktualizovat své Apple Watch můžete v aplikaci Watch na iPhonu, kde v sekci Moje hodinky stačí přejít do Obecné –> Aktualizace softwaru. V případě Apple Watch Series 2 je potřeba stáhnout instalační balíček o velikosti 133 MB.

Novinky ve watchOS 5.1.1:

  • Pokud se minutu po utrpění těžkého pádu nebudete hýbat, Apple Watch Series 4 automaticky kontaktují tísňové služby a přehrají zprávu, která informuje záchranáře o detekovaném pádu, a pokud to bude možné, předají i vaši polohu
  • Oprava problému, který mohl u některých uživatelů způsobovat neúplnou instalaci aplikace Vysílačka
  • Řešení problému, který některým uživatelům bránil v posílání nebo příjmu pozvánek v aplikaci Vysílačka
  • Řešení problému, který u některých uživatelů bránil zobrazování dříve získaných ocenění na panelu Ocenění v aplikaci Aktivita