Zavřít reklamu

Nový operační systém pro hodinky Apple Watch watchOS 6 přináší spoustu změn, které jsou zaměřené primárně na osamostatnění hodinek od iPhonu. Počínaje novým dedikovaným obchodem s aplikacemi, přes zmenšenou míru závislosti aplikací na mateřském iPhonu. Dalším krokem vpřed je lepší správa nativních aplikací, která bude nově také více samostatná.

Apple ve watchOS 6 přinese možnost mazat defaultní systémové aplikace, které se ve watchOS nacházely již od první verze a uživatel s nimi nemohl nic dělat, i když je na svých hodinkách nechtěl a nepotřeboval. Postupně navíc docházelo k přidávání dalších a dalších systémových aplikací, kterých byl ve finále plný grid na domovské obrazovce Apple Watch.

Ve watchOS přibude dalších šest aplikací – App Store, Audioknihy, Kalkulačka, Cyklopočítač, Hlasový záznamník a aplikace pro měření hladiny okolního hluku. To by však nemělo příliš vadit, neboť bude poprvé možné nepoužívané systémové aplikace smazat.

Nepoužíváte aplikaci Dýchání? Nebo vás nikdy nenadchla aplikace Walkie-talkie? S příchodem watchOS 6 bude možné nepotřebné aplikace smazat stejným způsobem, jako se mažou v iOS. Můžete smazat prakticky cokoliv, co není vysloveně potřebné pro fungování hodinek (jako například Zprávy či sledování srdeční činnosti). Smazané aplikace bude možné znovu stáhnout z nového Watch App Store.

Díky možnosti smazání si tak budou moci uživatelé konečně přizpůsobit grid na domovské obrazovce dle svého. Uživatelé už se tak nebudou muset trápit se zástupem systémových aplikací, které nikdy nepoužívají a na obrazovce Apple Watch jen zabírají místo. V současné betě tato novinka zatím není, v nadcházejících verzích by se už ale objevit měla.

Apple Watch on hand

Zdroj: 9to5mac

Velký fanoušek Applu a technologií obecně. Ať už jde o počítače, konzole, audio, video a všechno ostatní, co se kolem toho motá.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.