Zavřít reklamu

V průběhu včerejšího večera překvapil Apple tím, že vydal betaverzi iOS 13.1, byť stále ještě testuje iOS 13, jehož vydání pro běžné uživatele se očekává až v druhé polovině září. Obecně se tak předpokládalo, že jde o omyl. Společnost ale dnes vypustila veřejnou betu iOS 13.1 a iPadOS 13.1 pro testery.

Právě veřejná betaverze mimo jiné potvrzuje, že zpřístupnění iOS 13.1 byl záměr, a že testování iOS 13 je pravděpodobně již ve finální fázi. I tak byl ale měl Apple vydat Golden Master verzi všech pěti nových systémů (iOS 13, iPadOS 13, watchOS 6, tvOS 13 a macOS Catalina) ještě před tím, než zamíří mezi běžné uživatele. Zpravidla se tak děje ihned po skončení zářijové keynote, jež by se měla letos podle předpokladů uskutečnit v úterý 10. 9.

iOS 13.1 je na novinky poměrně bohatý. Obecně však obsahuje funkce, které Apple v průběhu léta odstranil z iOS 13, včetně funkce pro sdílení audia, automatizace v aplikaci Zkratky nebo možnosti sdílet ETA v Apple Maps. Systém ale také přidává nové dynamické tapety a upravuje celou řadu prvků v rámci uživatelského rozhraní.

iOS 13.1 FB

Po boku veřejných betaverzí iOS 13.1 a iPadOS 13.1 vydala dnes společnost Apple také macOS Catalina beta 7 pro vývojáře. Její veřejná betaverze by měla vyjít v nadcházejících dnech.

.