Zavřít reklamu

Prezident společnosti Qualcomm Cristiano Amon tento týden na summitu Snapdragon Tech uvedl, že se firma ve spolupráci s Applem snaží o co nejrychlejší vydání iPhonu s 5G konektivitou. Hlavním cílem obnoveného partnerství obou firem je vydat zařízení včas, s největší pravděpodobností tedy na podzim příštího roku. Co nejrychlejší vydání 5G iPhonu označil Amon za prioritu číslo jedna ve vztahu s Applem.

Amon dále uvedl, že vzhledem k potřebě vydat telefon včas budou u prvních 5G iPhonů použity modemy Qualcomm, přičemž ale nemusí dojít k použití všech front-endových RF modulů. Jejich součástí je oběh mezi komponenty, jako je anténa a přijímač, což je důležité pro posílení signálu z různých sítí. Apple s velkou pravděpodobností u svých 5G smartphonů v příštím roce použije kromě modemů od Qualcommu také vlastní technologii a komponenty. K tomuto kroku se Apple uchyloval i v předchozích letech, tentokrát se ale v zájmu připojení k 5G sítím operátorů Verizon a AT&T neobejde bez antén od Qualcommu pro milimetrové vlny.

Podle analytiků budou 5G konektivitou disponovat všechny iPhony, které Apple v příštím roce vydá, přičemž vybrané modely nabídnou zároveň podporu milimetrových vln i sub-6GHz pásma. Milimetrové vlny představují nejrychlejší 5G technologii, mají ale omezený rozsah a k dispozici nejspíš budou jen v hlavních městech, zatímco pomalejší sub-6GHz pásmo bude možné využít i v předměstských a venkovských oblastech.

Applu a Qualcommu se letos v dubnu podařilo urovnat letitý vzájemný právní spor a uzavřít společnou dohodu. Jedním z důvodů, proč Apple na tuto dohodu přistoupil, je také fakt, že Intel nebyl schopný v tomto směru splnit požadavky kalifornské společnosti. Většinu své modemové divize prodal Intel již letos v červenci. Smlouva Qualcommu s Applem je podle Amona uzavřena na více let.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Zdroj: MacRumors

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více