Zavřít reklamu

Společnost Apple tento týden vydala Golden Master verzi svého operačního systému macOS Catalina, následovanou dvěma aktualizacemi vývojářských verzí. V souvislosti s blížícím se vydáním plné verze tohoto operačního systému firma také vyzývá vývojáře k tomu, aby se na novou verzi macOS řádně připravili a přizpůsobili jí své aplikace.

Veškerý software, distribuované mimo App Store, musí být řádně podepsané nebo ověřené Applem. Společnost Apple tento měsíc snížila přísnost svých požadavků na ověřené aplikace, nicméně veškeré verze jejich softwaru je potřeba otestovat v macOS Catalina GM a poté odeslat Applu k notarizaci. Apple chce tímto procesem zajistit, že se k uživatelům dostanou takové aplikace, které budou moc bez ohledu na jejich původ bez problémů a obav o bezpečnost spustit na svém Macu.

Apple také vyzývá vývojáře k tomu, aby při tvorbě a přizpůsobování svých aplikací neváhali využít všech nových funkcí, které macOS Catalina nabízí a nástrojů, které s ní souvisí, ať už je to Sidecar, Sign in with Apple nebo třeba Mac Catalyst, umožňující snazší přenos aplikací pro iPad na Mac. Vývojáři budou své aplikace muset zpracovat s využitím nástroje Xcode 11.

Aby Gatekeeper v Macu umožnil instalaci a spuštění dané aplikace, je zapotřebí, aby všechny její součásti včetně plug-inů a instalačních balíčků prošly úspěšně schvalovacím procesem od Applu. Software musí být podepsán Developer ID certifikátem, díky kterému bude možné nejen aplikaci instalovat a spustit, ale také využít dalších výhod, jako je CloudKit nebo Push notifikace.  V rámci procesu ověření pak dojde k prozkoumání podepsaného softwaru a bezpečnostním kontrolám. Vývojáři mohou k notarizaci zaslat jak vydané, tak i nevydané aplikace. Aplikace, které neprojdou notarizací, nebude možné na Macu žádným způsobem nainstalovat ani spustit.

Notarization iDownloadblog

Zdroj: 9to5Mac, Apple

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.