Zavřít reklamu

Budoucnost nevypadá dobře. Ať si myslíte o budoucnosti naší civilizace cokoliv, vývojáři ze studia Wooden Monkeys ji moc růžově nevidí. Svou novou hru totiž zasazují do dystopické blízké budoucnosti, ve které velké technologické společnosti nashromáždili tolik moci a vlivu, že se povznesli nad samotný zákon. Svět, v němž už nejsou technologie pouhým pomocníkem, ale nezbytnou součástí každodenního života, můžete poznat v roli důvtipné hackerky ve hře Song of Farca.

Hlavní hrdinka hry, Isabella Song, se ale místo hackerky raději nazývá soukromou detektivkou. V průběhu hry tak budete řešit nejrůznější případy, od zmizení mladé dívky po zmizení prototypu robotického teriéra. Současní situace Isabelly má však háček. Detektivka je zrovna v domácím vězení, kam se nedostala nahackováním některé z nadnárodních firem, ale pouhou účastí v hospodské rvačce. Všechny případy tak budete řešit z pohodlí domova, kdy vám hra ukazuje v horní třetině obrazu Isabellin byteček a ve spodní části obrazovku jejího počítače.

Každý z případů tak představuje kromě možnosti využít své dedukční schopnosti i směs různých logických hádanek. Hackováním a ovládáním vaší skupiny víceúčelových dronů pak budete získávat informace o podezřelých a o obětech. Ty pak využijete v další verzi hádanek – konverzačních puzzlech, kde budete na vaše cíle tlačit a někdy je i vydírat. Isabella ale samozřejmě moc dlouho nezůstane u malých případů. všechno se zkomplikuje, když se na sebe začnou nabalovat související informace vedoucí k lidem, se kterými si není radno zahrávat.

  • Vývojář: Wooden Monkeys
  • Čeština: Ne
  • Cena: 15,11 euro
  • Platforma: macOS, Windows, Linux
  • Minimální požadavky na macOS: macOS 10.13 nebo novější, procesor Intel Core i5, 4 GB operační paměti, grafická karta AMD Radeon HD 6750M nebo lepší, 2 GB volného místa

 Hru Song of Farca můžete stahovat zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více