Zavřít reklamu

Dvacátá léta dvacátého století. V americkém Chicagu platí tvrdě potíraná prohibice. K alkoholu se však lidé stejně snadno dostávají díky podnikavým kriminálníkům, gangsterům a zločineckým bossům, kteří udržují v chodu distribuční řetězec, na jehož konci je láhev kořalky v rukou spokojeného odběratele. Takovou obchodní příležitost si nemůžete nechat ujít ani vy jako jeden z ambiciózních zločinců, kteří si na nelegálním prodeji chtějí vybudovat impérium. Taková je základní premisa strategické hry Empire of Sin.

Vývojáři z Romero Games vás takovým způsobem ovšem nedosadí do role nějakého bezvýznamného zlodějíčka, na začátku hry budete mít na výběr mezi čtrnácti opravdovými historickými figurami. Je libo si zahrát za Ala Capona nebo za Goldie Garneau? Není problém. V kůži jedné z těchto kriminálních legend pak budete budovat své impérium, což znamená najímat nové členy do bandy, starat se o jednotlivé podniky a odrážet útoky konkurenčních gangů.

Důležitou součástí hry je pak soubojový systém. Své pohůnky budete ovládat v tahových bojích, které jakoby vypadly ze série XCOM. Budete tak hlavně přemýšlet nad správným pozicováním svých gangsterů a co nejefektivnější využívání jejich speciálních schopností. Na použití takových fyzických argumentů přijde čas pokaždé, když se vymkne z rukou jinak relativně pokojné obhospodařování vašich podniků. Udržet všechna svá kasina, tajné hospody a zábavní podniky pod kontrolou však někdy vyžaduje i použití spolehlivého revolveru.

 Hru Empire of Sin můžete stahovat zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více