Zavřít reklamu

Tématem pro příběhové hry může být už prakticky cokoliv. Společně s postupným nárůstem popularity nezávislých her se vývojáři v současnosti nebojí zkoušet i hodně netradiční nápady. V žánru randících simulátorů se tak objevilo Later Daters, které vás dosadí do role nového obyvatele domova pro seniory. Do práce sice už nechodíte, to ovšem neznamená, že byste se na stará kolena nemohli seznámit se spřízněnou duší.

Najít novou lásku tak bude ve hře od Bloom Digital Media vaším hlavním úkolem. Na začátku si samozřejmě můžete určit své jméno, podobu a to, jak vás budou ostatní oslovovat, přičemž vám hra nabídne i možnost výběru nebinární postavy. Inkluzivita je přitom velkou výsadou Later Daters. Kdyby vám nestačilo více voleb při tvorbě postavy, samotná dobrodružství v domě pro seniory pak můžete zažívat s kým budete chtít. Hra je otevřená všem myslitelným kombinacím vztahů mezi postavami i randění s více lidmi najednou.

Přestože je ale hlavní náplní hry to již zmiňované hledání spřízněné duše, dokáže Later Daters na poměrně malém prostoru mluvit i o univerzálních lidských tématech. Postavy ve hře s vámi budou sdílet své příběhy ze své většinou pohnuté minulosti. A pokud se ve hře ztratíte a budete chít poznat obyvatele domova pro seniory blíže, vývojáři nabízí už i druhou část, kterou prodávají jako doplňek hry první. Hra určitě není pro každého, pokud si ale libujete v podobných hrách, určitě vás nezklame.

Oba díly hry Later Daters můžete zakoupit zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více