Zavřít reklamu

Většinou se ve hrách vžíváme do rolí velkých hrdinů, které nemusíte sáhodlouho prosit, aby udělali nějaký dobrý skutek. Během dalšího zachraňování světa tak člověk může snadno zapomenout, že i všechna ta monstra mají své starosti, stabilní zaměstnání a touhu šplhat po kariérním žebříčku. Alespoň takovou realitu nabízí netradiční taktická strategie Legend of Keepers: Career of a Dungeon Master.

Loňská hra se dá nejlépe přirovnat k Darkest Dungeon naruby. Jako manažer temné kobky stojíte proti výpravám hrdinských družin, které se chtějí prosekat armádou vašich služebníkům a na konci spletitých chodeb skoncovat s vaším životem. Aby se ale dostali k vám, musí nejprve projít řadou taktických bitev s vašimi zaměstnanci. Ty představují různá monstra, která oplývají řadou unikátních schopností. Když na dobrosrdečné hrdiny neplatí hrubá síla, můžete je tak zapálit, otrávit nebo přivést do nějaké z nepříliš laciných pastí. Pamatovat totiž musíte i na to, že měšec se zlatem není bezedný a dobrý manažer musí s penězi efektivně zacházet.

Legend of Keepers před několika dny dostala nové rozšíření s názvem Soul Smugglers. To obohacuje původní hru o nová monstra a jak už název napovídá, jde hlavně o to hrdinům ukrást jejich duše. Ty můžete používat k vylepšování svých monster nebo jejich oživování v nově dostupných hřbitovech. Datadisk je, stejně jako původní hra, v současnosti na Steamu v pěkné slevě.

  • Vývojář: Goblinz Studio
  • Čeština: ano – rozhraní a titulky
  • Cena: 7,19 euro
  • Platforma: macOS, Windows, Linux, Playstation 4, Xbox One, Nintendo Switch
  • Minimální požadavky na macOS: 64-bitový operační systém macOS 10.8.5 nebo novější, procesor na minimální frekvenci 1,3 GHz, 2 GB operační paměti, jakákoliv grafická karta, 1 GB volného místa na disku

 Hru Legend of Keepers můžete zakoupit zde

.