Zavřít reklamu

Populární chatovací aplikace WhatsApp dostala s příchodem nové aktualizace funkci, díky které si ji můžete uzamknout pomocí Touch ID či Face ID. WhatsApp tak při každém otevření bude vyžadovat ověření buďto pomocí otisku prstu nebo skenem obličeje.

Funkce zamykání obrazovky přišla spolu s novou verzí WhatsApp 2.19.20, jež je od včerejšího dne dostupná ke stažení v App Store. Použitá autentizační metoda se pochopitelně liší dle jednotlivého modelu jablečného telefonu – na iPhonu X a novějších se aplikace zamyká skrze Face ID, na starších modelech až po iPhone 5s pak pomocí Touch ID.

Funkce je ve výchozím stavu deaktivovaná. Zapnout ji můžete jednoduše přímo v aplikaci, kde stačí přejít do Nastavení –> Účet –> Soukromí –> Zamykání obrazovky –> Požadovat Face ID. Po aktivaci funkce si lze zvolit interval, po jaké době bude ověření požadováno. Aplikace se tak může uzamknout buďto okamžitě, nebo po uplynutí 1 minuty, 15 minut či 1 hodiny.

V případě, že zařízení nerozezná váš obličej nebo otisk prstu, je možné pro přístup do aplikace zadat kód. U Face ID se volba pro zadání kódu zobrazí až po dvou neúspěšných pokusech skenování obličeje. I při uzamčené aplikaci je nadále možné přijímat hovory a odpovídat na zprávy skrze notifikace v oznamovacím centru.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Kromě funkce Zamykání obrazovky přibyla do WhatsApp se včerejší aktualizací ještě jedna novinka. Nově si uživatelé mohou stáhnout pouze vybrané samolepky a nemusí tak stahovat celý balíček. Stačí na vybrané samolepce podržet prst a zvolit Přidat k oblíbeným.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více