Zavřít reklamu

Nejsem skalní hráč nejnovějších pecek, ale pokud se mi do rukou dostane zajímavý kousek, milerád si ho zahraji. Nyní se mi do rukou dostala zajímavá logická hra, která mne, svou chytlavostí, skoro nepustila od iPhone.

Jedná se o jednoduchou logickou hříčku – Woozzle. Vaším úkolem naplnit všechny „kontejnery“, čímž dojde k jejich zešednutí a ukončení levelu. Na horní poličce jsou vypouštěny různobarevné míčky, které pak následně posíláte mezi kontejnery. Koncept vskutku jednoduchý, ale nikoliv zas tolik, abyste hru měli plně dohranou během jednoho odpoledne. Hra mi připomíná stařičkou hru z prostředí MS DOSu s názvem Logical, kdy kurzor myši byl nahrazen vašimi prsty. Nepatrně rozdílné jsou levely a trochu jiné ovládání, ale jinak je to téměř stejné a možná ještě více chytlavější.

Hernímu konceptu není co vytknout. Jednoduchý průvodce vás provede základy ovládání hry a podmínkami pro splnění levelu. Mnohdy pak přicházejí na řadu nové a nové záludnosti. Ty vám „znepříjemní“ dokončení levelu v nejkratším možném čase, aniž byste dostali plné ocenění 3 hvězdiček. Jednou to je jednobarevný kontejner, který se neoznačí za dokončený, dokud do něj nesložíte příslušnou barvu. Podruhé to jsou různé výhybky, které mění cestu a míčky posílají jinam nebo dokonce přesně dané „výhybky“ -ty pustí míček jen do jistého směru a pak se otočí o 90 stupňů.

Hratelnost je zajímavá, schválně je totiž uděláno, že kontejnery se otáčejí pouze na jednu stranu. To má za následek dvě věci. Jednou z nich je to, že hra není nikterak kombinovaná. Nemusíte si pamatovat další gesto, prostě jen kliknete na kontejner a ten se otočí o 90 stupňů směrem doleva. Občas je to velmi nepraktické, hlavně když máte zaplněny tři ze čtyř a potřebovali byste kontejner otočit pouze o jednu v opačném směru. Na druhou stranu nejsou úrovně tak jednoduché pro dohrání na plný počet hvězdiček (v tomto případě puntíků, ale princip je stejný). Druhou věcí je již zmiňovaná vyšší obtížnost, ale nikoliv zas na tolik, aby vás to odrazovalo. Mým největším problémem při hraní nebyla však obtížnost, ale občas jsem měl problémy rychle a korektně zareagovat. Toto však není problém hry, ale už jsem odvykl hrát logické rychlíky jako takové a musím uznat, že čím více jsem hrál, tím více se tento problém odbourával.

Grafiku můžete posoudit z vložených obrázků, je nádherně kreslená, což mne uklidňovalo. Společně s hudbou jsem měl u této hry pocit podobný jako u hry Zen Bound. Zen Bound není o rychlosti jako tato hra, ale zde mi ani nevadilo, že jsem nedostal plný počet hvězdiček. Úroveň jsem si s chutí zahrál znovu a znovu. Nebylo to proto, že bych musel, ale spíše mne level bavil – i na opakované hraní. Nejlepší bylo se natáhnout hezky do vany plné pěny a pustit si tuto hru a hrát. Velmi osvěžující a relaxační. Pokud jste však někdo, kdo se nedokáže uvolnit dokud nemá všechny hvězdičky hezky po kupě, pak si moc nezarelaxujete.

Beta verze, kterou jsem měl k dispozici, mne zaujala ještě jednou věcí. Ačkoliv je ve hře celkem 60 úrovní, tak v menu je zatím nezpřístupněný editor úrovní. Pokud tedy dohrajete hru a budete chtít nové úrovně, tak nebude problém si vytvořit si vlastní. Bohužel jsem se autorů nezeptal, jak bude fungovat sdílení. Jestli kvůli této možnosti rozchodí sekci na svých stránkách, kde budeme moci sdílet levely, nebo jestli to půjde přes Game Center. Případně zda bude možné dokoupit další úrovně přímo od vývojářů. Každopádně myslím, že pokud máte rádi takovýto typ her a budete smutní, že jste ji dohráli, budete mít možnost si herní zážitek prodloužit.

Celkově je hra velmi chytlavá a určitě stojí za to si ji zahrát. U mne v iPhone dostala čestné místo mezi těmi pár hrami, které hraji opravdu často – například v autobuse nebo při různých pauzách. Případně pokud si chci „orazit“, tak určitě sáhnu po této hře. Uznávám, to nemusí být šálek kávy pro každého, ale máte-li rádi logické hry a ještě raději logické rychlíky, neváhejte.

App Store

.