Zavřít reklamu

Microsoft xCloud byl spuštěn v září roku 2020, a už loni v červnu společnost oznámila, že chystá streamovací dongle. Právě streamování her je na vzestupu, protože k němu nepotřebujete žádný výkonný hardware, ale stačí vám stabilní rychlé internetové připojení. Tento dongle by tak mohl dost zamávat trhem nejen konzolí, ale jistě by ovlivnil i prodeje Apple TV. 

S konzolemi je to nyní poměrně těžké. Tedy alespoň v tom ohledu, jaký je jejich nedostatek na trhu a jak velká je po nich poptávka. Chcete-li si však užívat kvalitních AAA her, nemusíte žádnou konzoli ani vlastnit, protože jsou k dispozici četné hry streamovací služby. Právě cenově dostupný dongle by rozjel streamovací službu společnosti na jakékoli televizi, tedy i té hloupé.

Apple Arcade a Apple TV 

V listopadu roku 2020 sice Microsoft zmínil, že chystá aplikaci pro chytré televize, jenže tu zde ještě nemáme. I kdyby ale ano, dongle by pořád dával smysl. Ve streamování her totiž mnozí vidí budoucnost, ne ale Apple. Ten je pouští vlastně jen na svou platformu macOS, protože tam je nemá, jak zaříznout, ale na iOS můžete hrát jen přes webová rozhraní, což je mnohdy limitující, než je tomu v případě aplikace. Na Androidu takové problémy nejsou.

Apple má svou herní službu Arcade, ta však funguje na starých principech, kdy si jednotlivé hry musíte instalovat do zařízení, a záleží jen na jejich výkonu, jak vám jednotlivé tituly pojedou. Chcete-li Apple Arcade dostat do televize, musíte mít zařízení Apple TV. Jablíčkáři ale nechtějí zůstat pozadu a chtějí hrát nejkvalitnější hry, ale Apple jim v tom pořád jistými způsoby brání.

Pokud společnost nezmění strategii, může se sama připravit o značné finance, které jsou hráči her ochotni za podobné služby platit. Paradoxně tak může být sám proti sobě a z důvodu jeho omezení mu mohou odcházet uživatelé. Jak z Apple Arcade, tak ti, kteří by si popřípadě koupili Apple TV. 

.